Захоплення ЧАЕС: персонал не випускають, станція працює в плановому режимі

Захоплення ЧАЕС: персонал не випускають, станція працює в плановому режимі

Захоплення ЧАЕС: персонал не випускають, станція працює в плановому режимі
УНІАН

Захоплена російськими військами Чорнобильська АЕС працює у плановому режимі, але персонал не відпускають та не дозволяють його ротацію.

Цю інформацію підтвердила речниця Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Євгенія Кузнєцова.

За її даними, серед заручників опинилися виконувач обов’язків гендиректора АЕС Валерій Сейда і люди, які в день захоплення були на зміні. Співробітники станції кажуть, що їм дозволяють відпочивати, але змінити їх не можна.

"їх (заручників — ред.) кілька десятків людей їх не випускають. Ротацію не дозволяють. Їх годують, персонал готує собі сам із тих продуктів, які є в столовій. Дозволять їм їсти та допускають до робочих місць. Російські військові готують собі із наших продуктів, але привезли із собою власного кухара. Залишились там якісь люди, військові (російські), які охороняли та тримають ситуацію під контролем, охороняючи ЧАЕС", — розповіла Кузнєцова.

Вона повідомила, що основна техніка, яка захоплювала ЧАЕС, рушила на Київ, Іванків та Димер. Наразі станція все працює у плановому режимі.

"Важка техніка, яка здійняла пил їздила не по туристичних маршрутах, а там де їм цього хотілось. Вони могли й до "рудого лісу” заїхати, куди завгодно. Для мирних людей — це безпечно, це небезпечно для них самих. Вони цей пил підняли, вони ним надихались, вони її вдихнули, вона на слизистій. Ніхто, звичайно, не проходив дозиметричний контроль, нічого", — зазначила речниця ДАВЗ.

Що передувало

24 лютого речниця ДАЗВ повідомила Суспільному, що російська війська захопили Чорнобильську АЕС, а персонал станції взяли у заручники. Того ж дня тимчасовий очільник ЧАЕС Валерій Сейда розповів, що на період воєнного стану на АЕС вводиться режим вимушеного простою.

"Працювати буде лише оперативний персонал за окремими графіком, який буде потрібен для життєзабезпечення майданчика ЧАЕС та досягнутого рівня ядерної та радіаційної безпеки", — сказав Сейда.

За його словами, усі керівники підрозділів підтримують зв'язок один з одним та з органами влади Він закликав зберігати спокій та не поширювати фейки.

Президент Володимир Зеленський розцінив захоплення ЧАЕС як "оголошення війни всій Європі".

25 лютого Україна поінформувала Міжнародне агентство з атомної енергії про фактичну втрату контролю над ядерними і радіаційними об’єктами у зоні відчуження та зростання радіаційного фону у зв'язку із захопленням станції російськими окупантами.

Що відомо

  • Вранці 24 лютого президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі, яка вилилася у повномасштабне вторгнення в Україну.
  • Президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок