Робота кипить: на місці майбутньої "Оствиці" готують ґрунт під траву

Робота кипить: на місці майбутньої "Оствиці" готують ґрунт під траву

Робота кипить: на місці майбутньої "Оствиці" готують ґрунт під траву

На місці майбутнього парку історичної реконструкції "Оствиця" готують ґрунт, щоб посіяти траву. Нагадаємо, з'явитися він має на території лівого берега Басівкутського водосховища у Рівному. Тут наразі працює техніка, яка фрезує грунт, а також ініціатори створення парку, які розчищають землю від чагарників. Зі слів керівника клубу історичної реконструкції "Оствиця" Юрія Ойцюся, сіяти траву планують орієнтовно через тиждень.

Робота кипить: на місці майбутньої "Оствиці" готують ґрунт під траву

Керівник клубу історичної реконструкції "Оствиця" Юрій Ойцюсь:

Готуємося під посадку трави. На травичку гроші зібрали. Плюс нам ще будуть давати насіння самої трави. Так що вийшло навіть більше, ніж ми розраховували. Але усі ці гроші підуть на облаштування території.

Зі слів Юрія Ойцюся, на закупівлю насіння трави зібрали більше 8 тисяч гривень. Сіяти планують орієнтовно через тиждень.

Треба ще розібратися, як її садити, бо проблема – як її трамбувати. Ще не придумав. Сюди не вся техніка заїде, катка заганяти проблема, може на той світ піти. Треба бочки. Але два гектари бочками з піском трамбувати....ми, звичайно, коні, але не настільки. Але будемо думати. Бо це найбільша проблема, як те насіння буде в землю затрамбувати, – додає Юрій Ойцюсь.

Під час розчищення території викорчовують лише засохлі дерева, частину – розсаджують. Працюють тут члени клубу історичної реконструкції "Оствиця".

Рівнянин Іван Ромашко:

Хочеться відчувати себе...ну знаєте, коли на землі живеш, залишити після себе щось, внести якусь частинку чогось. Це буде для людей. Люди будуть приходити, відпочивати, відповідно своя енергетика буде.

Нагадаємо, на території площею 2 гектари мають створити парк історичної реконструкції "Городище Оствиця". Встановлять будинки теслі, коваля й гончара, майстерню давніх човнів, ристалище, тир, восьмиметрову сцену у вигляді пенька. На початку травня, зі слів Юрія Ойцюся, тут планують провести фестиваль прадавніх човнів.

Надіюся, що швидко закінчиться карантин і ми проведемо фестиваль. На жаль, іноземців зараз багато відмовилося. Цей рік буде важким по фестивалях. Але це нам дає фору, щоб підготувати територію. Якраз травичка підросте, підготуємо набережну і все буде гарно, – додає Юрій Ойцюсь.

Авторка: Тетяна Климчук

Нагадаємо, парк історичної реконструкції "Городище Оствиця" – у числі проєктів-переможців громадського бюджету Рівного цього року. У парку, за концепцією, знаходитиметься майстерня давніх човнів, будинки теслі, коваля і гончара, ристалище, тир та восьмиметрова сцена у вигляді пенька.

Робота кипить: на місці майбутньої "Оствиці" готують ґрунт під траву

Керівник клубу історичної реконструкції Юрій Ойцюсь, планує також проводити фестиваль прадавніх човнів. Подію анонсовано на травень. За словами Юрія Ойцюся, основним напрямком, яким буде займатися городище – створення копій стародавніх човнів, дослідження.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди