Черги із сотень авто: ситуація на кордоні Львівщини

Черги із сотень авто: ситуація на кордоні Львівщини

Черги із сотень авто: ситуація на кордоні Львівщини
Суспільне Львів

На кордоні з Польщею у різних пунктах пропуску фіксують черги із сотень авто. Вранці 25 лютого на "Ягодині" було 850 авто, на "Раві-Руській” — 800, на пункті пропуску “Грушів” — 700, "Устилуг" — 700, "Угринів" — 1150, "Смільниці" — 1000, “Шегині” — 1000, "Краківець" — 1000 автівок. Про це повідомив пресофіцер Західного регіонального управління Роман Павленко.

Вранці, 25 лютого, на пішому кордоні в Шегинях черга починалася за 38 кілометрів до самого пункту пропуску.

"Почули обстріли в 05:30 в Києві і зразу виїхали. Практично нічого з собою не взяли, крім документів. Але головне, що живі", — каже киянка Ксенія Агібалова.

На двох смугах для транспорту автомобілі старалися вміститись в чотири ряди. Три на виїзд з України, один — на в’їзд.

Як повідомили прикордонники, через контрольно-пропускний пункт в сторону Польщі пропускають тільки жінок та дітей. Чоловіки призивного віку не можуть перетинути кордон через загальну мобілізацію.

"Надіємося, що наші чоловіки ще збережуть нашу Україну. Одна надія лишилась, більше нема ні на кого. А ми мусимо втікати трошки до баби, хто куди може, бо тяжко ми перебули цю ніч", — каже львів'янка Христина.

Крім жінок і дітей чоловіки також їдуть на кордон.

"Чули, що люди кажуть, не знаю наскільки це точно, що якщо дітям до трьох років, то наче пропускають. У мене з інвалідністю дитина, аутизм. В мене довідки. Мені самій там з дитиною, не знаю шо буду робити. Якщо ні навіть. То брат ззаду, чоловік – вони вже згуртуються, повернуться. Ну тобто, головне зараз хоча би дітей забрати", — каже киянка Анна.

Як розповів пресофіцер Західного регіонального управління Державної прикордонної служби Роман Павленко, на кордоні збільшили кількість прикордонників, які здійснюють контроль осіб котрі виїжджають.

"На виїзд з України в усіх автомобільних пунктах пропуску на Львівщині фіксуються значні черги автівок. Від 700 до 1100 одиниць, можливо і більше. На разі, заборона щодо виїзду за межі України стосується громадян України чоловічої статі — віком від 18 до 60 років", — каже пресофіцер Західного регіонального управління Роман Павленко.

Що відомо

  • У Львівській області запроваджують комендантську годину. Вона діятиме з 22:00 до 06:00 години ранку від 25 лютого. Про це повідомив на брифінгу голова Львівської ОДА Максим Козицький.
  • У Рівному 25 лютого пролунали два вибухи – обстріляли аеропорт "Рівне". Сталося це 25 лютого близько 6 години ранку.
  • На Львівщині 24 лютого атакували три об’єкти. Це військові частини у Бродах, Новому Калиневі і Кам’янка Бузькій. Про це Суспільному повідомив керівник обласного департаменту комунікацій та внутрішньої політики Дмитро Посипанко.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок