Tember Blanche: "Якби "Вечорниці" не завірусилися, можливо, такої популярності не було б"

Tember Blanche: "Якби "Вечорниці" не завірусилися, можливо, такої популярності не було б"

Tember Blanche: "Якби "Вечорниці" не завірусилися, можливо, такої популярності не було б"
Яна Сочевічек, Радіо Промінь

В ефірі "Вікенду Нової Музики" на Радіо Промінь учасники гурту Владислав Лагода та Олександра Ганапольська розповіли, який твір надихнув їх на написання пісні "О дев'ятій", яку альтернативу музичним інструментам використовували у своїх треках, завдяки чому зростає їхня популярність та чи чекати на нові колаборації з іншими артистами.

Пісня "О дев'ятій" – про аб'юзивні стосунки

У вас з’явився анімаційний фільм на пісню "Зграя". Розкажіть, хто його створював та на яких умовах?

Влад Лагода: Його створили дві студентки Львівської національної академії мистецтв з кафедри графічного дизайну Ніка Шевченко та Юлія Іванська. Вони написали нам з пропозицією зробити анімаційний фільм, попросили дозволу використати нашу пісню для своєї дипломної чи курсової роботи, я так до кінця і не зрозумів. Ми погодилися, а потім, коли побачили, зрозуміли, що треба випускати. Ось така взаємовигідна співпраця.

Я переглядала коментарі й звернула увагу, що люди пишуть, що це новий хіт від Tember Blanche. Вони пропустили цю пісню в альбомі, а після анімаційного кліпу помітили.

Олександра Ганапольська: Думаю, що багато людей, які почали слідкувати за нашою творчістю після фіта з гуртом KALUSH, могли просто не чути її в альбомі, бо він вийшов трішки раніше. І тепер, коли ми випускаємо кліп на пісню, яка вже була, вони сприймають її як нову. Я зустрічала людей, у яких є в плейлисті є пісні "Хованки", "Вечорниці", "Пролог", але вони не знають, що це один виконавець.

А сингл "О дев'ятій" – з майбутнього альбому?

Олександра Ганапольська: Так, це пісня з майбутнього альбому, який поки що не має назви. Коли ми вже зберемо всі пісні для альбому, подивимось, про що вони, тоді ми вже визначимося із назвою.

Пісню "О дев'ятій" я написала під враженням після прочитання книги Мілана Кундери "Вальс на прощання". Там був персонаж Франтішек, який був дуже закоханий у головну героїню і казав, що якщо вона його не любить, то його життя позбавлене сенсу. Тому ця пісня про аб'юзивні стосунки. Це історія від імені чоловіка і вона розповідає саме про такий вид стосунків, який, я вважаю, не є нормальним.

У якості перкусії ми використали батарею

Ви все ще незалежні від лейблів музиканти?

Влад Лагода: Так, все ще незалежні. І плануємо поки залишатися такими. До речі, "О дев'ятій" – це перша пісня, у якій ми використали електрогітару. До цього ми записали цілий альбом, але там була акустика. А після нашого дебютного концерту у Києві ми змогли собі дозволити купити хорошу електрогітару, і зараз її буде більше в наших наступних піснях.

Олександра Ганапольська: А ще тут у якості перкусії ми використали батарею, і це було дуже спонтанне рішення. Коли ми слухали демку, я награвала нігтями по батареї, а Влад запропонував записати.

Влад Лагода: Ми просто не могли підібрати якісь перкусійні елементи. Був увімкнений мікрофон, я підбирав звуки, а Саша стукала по обігрівачу. І це не єдиний наш експеримент. В одній із пісень ми записували келихи для вина, наливали туди воду і проводили намоченим пальцем по краю келиха, щоб отримати специфічний звук, гудіння наче таке. Потім записали, засемплували й грали на синтезаторі. Це було у пісні "Зграя".

Над чим триває робота у вашій домашній студії зараз, окрім майбутнього альбому?

Влад Лагода: Ми зараз працюємо над одним із Сашиних домашніх завдань — записували подкаст. Можна сказати, що це був такий "пілот". Можливо, пізніше, коли в нас буде більше часу, коли будемо більш фінансово незалежні, ми робитимемо це на регулярній основі. Можливо, для наших патронів: ми зареєструвалися на сайті Patreon, де люди зможуть нас підтримувати.

Олександра Ганапольська: Взагалі зараз триває підготовка до туру, це зараз найважливіше для нас. Відрепетирувати й все класно відіграти.

Я чула, що у вас на березень заплановано вісім концертів. У які міста вас занесе концертний вітер?

Олександра Ганапольська: Починаємо ми зі Львова 2 березня. Будемо також у Тернополі, у Луцьку, в Івано-Франківську, в Рівному, у Києві, у Дніпрі, у Харкові.

Tember Blanche: Якби "Вечорниці" не завірусилися, можливо, такої популярності не було б
Гурт Tember Blanche. Яна Сочевічек, Радіо Промінь

Спрацювали "Вечорниці" і регулярність

Як у вас взагалі зараз розвивається вся ця історія із лавиною популярності? Що саме, на вашу думку, спрацювало?

Влад Лагода: Спрацювали "Вечорниці" і спрацювала регулярність. Бо ми випускаємо пісні регулярно, якісь заходять більше, якісь заходять менше, але в будь-якому випадку кожна пісня приносить нових слухачів і доносить нашу музику до ширшого кола людей.

І мені здається, що саме це найбільшу відіграє роль. Так, якби "Вечорниці" не завірусилися, то, можливо, такої популярності, яка є, не було б. Але однозначно що більше пісень, то більше наших людей, наших слухачів.

Олександра Ганапольська: Я хочу додати, що окрім того, що ми випускали пісні, ми ще знаходили безкоштовні шляхи їхнього просування. Спершу ми просували їх на вулиці: ми просто грали ті ж "Вечорниці", "Хованки". Ми зустрічали людей, які полюбили їх ще до того, як ці пісні з’явилися в мережі.

Потім був TikTok. Тож порада для усіх, хто починає свій творчий шлях: починайте з безкоштовної промоції, робіть багато відео, виступайте, і буде вас щастя.

Плануєте з кимось записувати нові фіти?

Олександра Ганапольська: Плануємо один, зараз в процесі роботи. Поки не говоритимемо, з ким. Пісня по духу схожа на "Вечорниці".

Ми цю пісню знаємо?

Влад Лагода: Ні, цю пісню ще ніхто не чув, вона написана спеціально для цього фіта. Нам запропонували текст приспіву, Саша написала куплет і придумала мелодію. Зараз ми чекаємо від іншого виконавця його куплет і працюватимемо над записом.

Читайте також

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад