У селі Драбівці, що на Золотоніщині, молодь самотужки взялася робити село комфортним для життя. Створили молодіжний центр, оздобили зупинку, розробили нові заняття в школі, розповів Суспільному голова молодіжної ради "Майбутнє Драбівець" Олександр Баранник.
За словами Олександра Баранника, частину грошей дала сільська рада, решта – спонсори. Не зупинятимуться і на досягнутому.
На в’їзді в село всіх вітає розмальована мальвами та символікою зупинка. У центрі розташована трьохсотрічна дерев’яна козацька церква.
"Церква ще з козацьких часів. Вона кілька разів переносилася і от знайшла-таки спокій на найвищій точці наших Драбівців", — сказав Олександр Баранник.

Олександр Баранник повідомив, що все почалося 2016 року. Тоді драбівчани вирішили взяти все у свої руки. І створили молодіжну раду, яку чоловік нині і очолює:
"Вирішили, що нам десь треба місце, щоб проводити засідання різні. Щоб можна було збиратися, планувати, творити нову історію нашого села".
Де колись була місцева наливайка – тепер молодіжний простір. До ремонту долучилися самі.
"Вимога від сільського голови – ми вам купимо приміщення, але ж ви повинні також свої сили докласти сюди. Ми зробили демонтаж власноруч", — прокоментував Олександр Баранник.
Тепер тут можна грати в настільні ігри, збиратися, обговорювати і створювати нове.

"Тут ми весело дуже проводимо час і з користю", — розповіла школярка Анастасія Макарова.
Привчають сортувати сміття, а ще створюють нові ідеї. Тепер хочуть перемогти у конкурсі шкільних проєктів.
"У нас є ютуб-канал нашої школи. Нам потрібно, щоб було якісне знімання, камери, штативи, лампи. Щоб було це красивіше", — зазначила Анастасія Макарова.
У цьому центрі хотіли згуртувати більше молоді, сказала і староста села Наталя Таран:
"Щоб більше молоді залишалося в селі, щоб було де проводити дозвілля. Навіть дітки, які закінчили школу, сходяться у наш місцевий молодіжний центр".
І не молодіжним центром єдиним, розповів Олександр Баранник. У школі облаштували стіну для скелелазіння.

А на перервах влаштовують руханки.
"Ми це робимо, щоб діти в нашій школі були здоровими", — прокоментував Олександр Баранник.

Зі слів пана Олександра, своє майбутнє бачить саме у Драбівцях. Колись дружині з донькою не було де й прогулятися. Нині ж тут є дитячий майданчик.
"Ми трішечки зробили таку хитринку невеличку. Ми зробили майданчик на тому місці, де задумали раніше. І коли спонсори побачили, що ми таку справу робимо, вони нам цей майданчик і подарували", — поділився Олександр Баранник.
Чоловік зауважив, що потрібно не лише жалітися, а й щось робити:
"Все починається з ідеї. Я говорив ще молоді на першому засіданні нашої молодіжної ради. Тому ми зробили такий список, по якому ми будемо розвиватися і, повірте, за ці п'ять років все, що ми написали, а це близько 40 пунктів, — половина з нього зробили".
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Читайте також
- Для доброчинності: у Черкасах встановили автомат, який перетворює пластикові пляшки на гроші
- У черкаському дворі розквітли червонокнижні підсніжники
- "Автопроїзд єдності": на Черкащині з'єднали прапори зі сходу та заходу України. Як це було