На Запоріжжі офіційно підтвердили циркулювання штаму "Омікрон"

На Запоріжжі офіційно підтвердили циркулювання штаму "Омікрон"

На Запоріжжі офіційно підтвердили циркулювання штаму "Омікрон"
Ілюстративне фото: Unsplash

На території Запорізької області циркулює штам COVID-19 — "Омікрон". Це підтверджують результати контрольних досліджень.

Про це повідомляє Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ.

Дослідження проводили методом ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції), використовуючи реагенти Всесвітньої організації охорони здоров'я. Серед зразків що обстежувалися, у двадцяти виявили мутацію "Омікрон". Отже, наявність цієї інфекції на Запоріжжі підтверджена.

Зазначений штам на п'ятсот відсотків заразніший за початковий вірус, який був виявлений 2019 року в Ухані, — зазначають у лабцентрі.

За даними сайту Міністерства охорони здоров'я України, станом на 11 лютого Запорізька область перебуває у "помаранчевій" зоні епідемічної небезпеки. В області перевищений показник інфікування — 839 випадків на 100 тисяч.

За добу 10 лютого в регіоні виявили 1642 нові випадки захворювання на коронавірусну хворобу, померли 12 пацієнтів із підтвердженим діагнозом COVID-19, одужали – 201.

У Запорізькій області підтвердили наявність омікрону
Зони карантину в областях України. Скрін із сайту МОЗ

Показники "помаранчевої" зони не зобов'язують вводити на цій території додаткових обмежень. У регіоні продовжують діяти правила "жовтої" карантинної зони. Однак, такі показники сигналізують про ризик переходу до "червоного" рівня епіднебезпеки.

Читайте також: Кому потрібна бустерна доза і чому вакциновані хворіють на "Омікрон" — коментар лікаря-імунолога

"Ми входимо в піковий рівень захворюваності" — епідеміолог про навантаження запорізького лабцентру

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок