Львівський Музей історії релігії відреставрують за 27 мільйонів гривень. Це гроші з держбюджету. Там повністю відновлять експозиційні зали — замінять підлогу, вікна, двері, усю електрику. Ремонтні роботи розпочали у січні.
За цей час частково замінили столярку, тобто встановили дерев’яні двері, віконні склопакети. Зараз взялися за демонтаж підлоги в одному з експозиційних залів.
"Повністю замінили всі електричні мережі. Ми зараз робимо для того, щоб прокласти гофротрубу і запихаємо мідні дроти, то сучасні технології і будемо вести монтаж. Підлога тут збивається, будемо робити стяжку. Виходити на один рівень з тими залами, щоб воно було все нормально", — каже інженер-енергетик Степан Ярошевський.

Експозиційні зали займають майже три тисячі метрів квадратних. Усіх їх відремонтують, а вікна і двері відреставрують. Капітальний ремонт приміщень не робили ще з часів відколи відкрили музей, а це 70-ті роки минулого століття.
"Заміна електрики, заміна цієї старої дерев’яної підлоги, яка в деяких місцях прогинається, яка не підлягає до відновлення. Це і загально будівельні роботи, тобто відбивання штукатурки де вона відстає, пофарбування, реставрація білокам’яних елементів", — каже керівник Львівського музею історії релігії Орест Малець.

Один із залів, де розташована виставка київського християнства, музейники відремонтували за гроші установи два роки тому. Саме за таким зразком будуть реставрувати й інші приміщення.
На час ремонту деякі експозиції тимчасово закрили, проте музей працює і приймає відвідувачів. Фонд музею налічує 60 тисяч експонатів – це 9 різних тематичних експозицій.
"Ми для себе продумали схему при якій музей не закривається. Ми закриваємо частину приміщень, зате дозволяємо відвідувачам оглядати інші. В нас є два входи. Можемо цим користуватися. У нас відбуваються відомі у Львові концерти органної музики, екскурсії в підземелля. Тут можна оглянути частину експозиції", — додає керівник музею Орест Малець.

Згодом реставраційні роботи проведуть і в підземеллях. Там мають підсилити фундаменти і замостять нову підлогу.
"Наше підземелля є найстарішим у Львові і вже понад 10 років тут велетенська кількість відвідувачів не лише зі Львова, а також — туристів...Два роки тому була підрихтована долівка, зали, йде підтримка всіх приміщень і вони думаю в скорому часі, матимуть ще кращий вигляд, аби тішити наших відвідувачів", — каже молодший науковий співробітник Музею історії релігії Андрій Афтанас.
Триватиме реставрація музею поетапно щонайменше три роки.
Читайте також: Пожежа в "Шевченківському Гаю". Що каже дирекція музею
Читайте нас у Instagram: головні новини регіону