Львівський Музей історії релігії відреставрують за 27 мільйонів гривень

Львівський Музей історії релігії відреставрують за 27 мільйонів гривень

Львівський Музей історії релігії відреставрують за 27 мільйонів гривень
Суспільне Львів

Львівський Музей історії релігії відреставрують за 27 мільйонів гривень. Це гроші з держбюджету. Там повністю відновлять експозиційні зали — замінять підлогу, вікна, двері, усю електрику. Ремонтні роботи розпочали у січні.

За цей час частково замінили столярку, тобто встановили дерев’яні двері, віконні склопакети. Зараз взялися за демонтаж підлоги в одному з експозиційних залів.

"Повністю замінили всі електричні мережі. Ми зараз робимо для того, щоб прокласти гофротрубу і запихаємо мідні дроти, то сучасні технології і будемо вести монтаж. Підлога тут збивається, будемо робити стяжку. Виходити на один рівень з тими залами, щоб воно було все нормально", — каже інженер-енергетик Степан Ярошевський.

У Львові відреставрують Музей релігії за 27 мільйонів гривень
Приміщення у Музеї релігії, де роблять ремонт. Суспільне Львів

Експозиційні зали займають майже три тисячі метрів квадратних. Усіх їх відремонтують, а вікна і двері відреставрують. Капітальний ремонт приміщень не робили ще з часів відколи відкрили музей, а це 70-ті роки минулого століття.

"Заміна електрики, заміна цієї старої дерев’яної підлоги, яка в деяких місцях прогинається, яка не підлягає до відновлення. Це і загально будівельні роботи, тобто відбивання штукатурки де вона відстає, пофарбування, реставрація білокам’яних елементів", — каже керівник Львівського музею історії релігії Орест Малець.

У Львові відреставрують Музей релігії за 27 мільйонів гривень
Експозиція у Музею релігії. Суспільне Львів

Один із залів, де розташована виставка київського християнства, музейники відремонтували за гроші установи два роки тому. Саме за таким зразком будуть реставрувати й інші приміщення.

На час ремонту деякі експозиції тимчасово закрили, проте музей працює і приймає відвідувачів. Фонд музею налічує 60 тисяч експонатів – це 9 різних тематичних експозицій.

"Ми для себе продумали схему при якій музей не закривається. Ми закриваємо частину приміщень, зате дозволяємо відвідувачам оглядати інші. В нас є два входи. Можемо цим користуватися. У нас відбуваються відомі у Львові концерти органної музики, екскурсії в підземелля. Тут можна оглянути частину експозиції", — додає керівник музею Орест Малець.

У Львові відреставрують Музей релігії за 27 мільйонів гривень
У Львові відреставрують Музей релігії за 27 мільйонів гривень. Суспільне Львів

Згодом реставраційні роботи проведуть і в підземеллях. Там мають підсилити фундаменти і замостять нову підлогу.

"Наше підземелля є найстарішим у Львові і вже понад 10 років тут велетенська кількість відвідувачів не лише зі Львова, а також — туристів...Два роки тому була підрихтована долівка, зали, йде підтримка всіх приміщень і вони думаю в скорому часі, матимуть ще кращий вигляд, аби тішити наших відвідувачів", — каже молодший науковий співробітник Музею історії релігії Андрій Афтанас.

Триватиме реставрація музею поетапно щонайменше три роки.

Читайте також: Пожежа в "Шевченківському Гаю". Що каже дирекція музею

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок