П'ять трансплантацій нирки за три доби провели в Черкасах

П'ять трансплантацій нирки за три доби провели в Черкасах

П'ять трансплантацій нирки за три доби провели в Черкасах
Суспільне: Черкаси

П'ять трансплантацій нирки за три доби провели в Черкаському центрі онкоурології. Серед них і посмертна, розповів завідувач закладу Роман Морару-Бурлеску.

Для двох пацієнтів донором став 25-річний чоловік, який під час аварії отримав несумісні з життям травми. Його намагалися врятувати лікарі обласної лікарні, втім, констатували смерть головного мозку. Рідні підписали згоду на посмертну трансплантацію.

У черкащан Ольги Петрової та Дмитра Попова позаду лишилися роки життя на гемодіалізі. Тепер їх об’єднує те, що донором нирки для обох пацієнтів посмертно став 25-річний чоловік.

П'ять трансплантацій нирки за три доби провели в Черкасах
Ольга Петрова. Суспільне: Черкаси

"Ми сподіваємося на краще. Радіємо, що не будемо прив’язані до гемодіалізних апаратів", — розповіла Ольга.

Таким рішенням батьки врятували два життя, пояснила жінка:

"Тепер їхня дитина не зовсім померла, а живе в нас".

П'ять трансплантацій нирки за три доби провели в Черкасах
Дмитро Попов. Суспільне: Черкаси

Вдячний родичам за дозвіл і Дмитро.

"Ми роками чекали на ту операцію", — сказав він.

П'ять трансплантацій нирки за три доби провели в Черкасах
Олексій Козубенко, донор нирки. Суспільне: Черкаси

Черкащанин Олексій Володимирович готується повернутися додому. Дружині телефоном розповів: уже сповнений сил.

"Я добре почуваюся, скоро приїду".

Пацієнт центру Олексій Козубенко — донор. Розповів, що віддати нирку доньці готувався давно. І анітрохи не сумнівався перед операцією.

"Я вважаю, що кожна порядна людина повинна так чинити. Не тільки батько, а будь-яка нормальна людина. Тому я не боюся і думаю, що буду жити нормально".

П'ять трансплантацій нирки за три доби провели в Черкасах
Тетяна Козубенко. Суспільне: Черкаси

У тридцятирічної черкащанки Тетяни тільки після операції почнеться повноцінне життя. Три роки вона вимушена була тричі на тиждень проходити гемодіаліз. На руках у жінки досі є фістули – отвори для процедури. Не віриться, що цей апарат відтепер у минулому, розповіла жінка:

"У понеділок я не вірила, що не піду на діаліз. Я настільки була щаслива, і тільки зараз знаю яке це щастя, що я не проходжу ці процедури. Словами це не можу передати".

П'ять трансплантацій нирки за три доби провели в Черкасах
Завідувач Центру онкоурології онкодиспансеру Роман Морару-Бурлеску. Суспільне: Черкаси

Три трансплантації вихідними (5 та 6 лютого ред.) і ще дві в ніч на 9 лютого провів завідувач Центру онкоурології обласного онкодиспансеру Роман Морару-Бурлеску з колегами. 36 годин лікар провів без сну. Розповів, що відпочивати ніколи, а результат роботи мотивує:

"Тому що тепер ці люди зможуть щось планувати, відвідувати інші країни, створювати сім’ї та жити повноцінно".

За словами завідувача центру, нині в області 500 людей перебувають на гемодіалізі та чекають на свого донора. Єдиний вихід — збільшення кількості посмертних трансплантацій. Для цього потрібна згода родичів такого донора, повідомив директор Черкаської обласної лікарні Віталій Шило.

П'ять трансплантацій нирки за три доби провели в Черкасах
Директор Черкаської обласної лікарні Віталій Шило. Суспільне: Черкаси

"В Україні діє єдина державна система трансплантації кісткового мозку. Доступ до неї має тільки лікар трансплант-координатор", — пояснив медик.

В обласній лікарні це Святослав Шевченко. За його словами, рідні почасти не згодні на посмертне донорство близької їм людини:

"Звісно, це дуже складно у такий момент достукатися до рідних, бо у них горе. Вони втратили сина, а ми у цей момент просимо забрати у нього органи. Втім, цим рішенням вони змогли врятувати декілька життів".

П'ять трансплантацій нирки за три доби провели в Черкасах
Лікар трансплантант-координатор Святослав Шевченко. Суспільне: Черкаси

Згоду на посмертне донорство може дати кожен, розповів лікар Святослав Шевченко. Він і сам збирається зробити такий крок:

"Я для себе вирішив, що заповню анкету і дам свою згоду на забір органів у разі моєї смерті".

Нині в Україні вже розпочалася акція "Я донор. Зробимо більше". Лікарі дають прижиттєву згоду на донорство, відтак, тих хто житиме повноцінним життям, стане більше, пояснив директор лікарні.

Що відомо

  • У Черкасах у листопаді 2020 вперше в області провели операцію з трансплантації нирки. Про це Суспільному повідомив завідувач обласного центру онкоурології Черкаського онкодиспансеру Роман Морару-Бурлеску. Операція тривала шість годин, працювало п'ять лікарів.
  • У Черкасах у вересні 2021 вперше в Україні лікарі пересадили кістковий мозок дорослій пацієнтці від неродинного донора. Кістковий мозок пересадили 18-річній Еліні Торопенко у серпні. Донині всі дорослі українці із раком крові чи апластичною анемією, яким потрібна була донорська трансплантація кісткового мозку (ТКМ), мусили їхати за кордон. Вартість такої операції — від 110 тисяч доларів. Лише торік наша держава спрямувала в іноземні клініки за ТКМ 413 мільйонів гривень. Туди відправили 139 дорослих українців.
  • Вперше обласній лікарні забір органів здійснили 27 листопада від донора, який помер від інсульту, розповів Суспільному директор обласної лікарні Віталій Шило. Чоловіка, якому пересадили нирку, виписали з Черкаського онкодиспансеру у грудні 2021.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок