Дефолт. Фінансова абетка

Дефолт. Фінансова абетка

Дефолт. Фінансова абетка

Що таке дефолт

Що говорить підручник

Дефолт — стан у кредитних відносинах, що настає, коли позичальник не виплачує свої борги або платежі. Це порушення платіжних зобов'язань позичальника перед кредитором, нездатність проводити своєчасні виплати за борговими зобов'язаннями або виконувати інші умови договору позики.

Що хотів сказати автор

Уявімо, що ви стали президентом країни. Ви хочете її розвивати, проте наявних коштів вам недостатньо. Для того, щоб проводити реформи, ваша країна взяла кредити. Проте ви вирішили: зараз позичите гроші, проведете реформи, отримаєте з них дивіденди і віддасте своїм кредиторам.

Якщо ж ваш план не спрацював, тобто ви отримали недостатньо дивідендів, аби вчасно повернути кошти, то такий стан якраз і називається дефолтом.

А чи знаєте ви?

  • Дефолт оголошує не президент, а Міністерство фінансів.
  • Через те, що дефолт супроводжується різкою інфляцією, товари вітчизняних експортерів стають більш конкурентоспроможними.

Історична довідка

Найчастіше дефолти виникали в країнах Південної Америки: Еквадорі, Мексиці, Уругваї та Венесуелі. Кожна з цих країн оголошувала дефолт щонайменше 8 разів. Еквадор і Гондурас провели у стані дефолту більше ніж 120 років, Греція — понад 90 років.

Україна має досвід оголошення дефолту в 1998 році.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСпортСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди