Міжнародний валютний фонд (МВФ). Фінансова абетка

Міжнародний валютний фонд (МВФ). Фінансова абетка

Міжнародний валютний фонд (МВФ). Фінансова абетка
.

Що таке Міжнародний валютний фонд (МВФ)

Що говорить підручник

Міжнародний валютний фонд (МВФ) – це спеціальне агентство Організації Об'єднаних Націй (ООН), засноване 29 державами. Його метою є регулювання валютно-кредитних відносин країн-членів і надання їм допомоги при дефіциті платіжного балансу шляхом видачі коротко- і середньострокових кредитів в іноземній валюті.

Що хотів сказати автор

Міжнародний валютний фонд – це інституція. Кожна країна, яка є членом МВФ, вносить свою частку (певні кошти) у фонд. Ця частка у всіх різна і залежить від економічного потенціалу країни. У свою чергу, кожна з цих країн згодом має право позичити гроші у фонду, якщо в неї виникають проблеми з платіжним балансом.

А чи знаєте ви?

Україна є членом МВФ з 1992 року. Наразі наша країна бере участь у програмі "stand-by", згідно з якою повинна отримати 3,9 мільярда доларів трьома траншами (один — 1,4 мільярда і два по $1,3 мільярда). Перший транш ми вже отримали, а другий був відкладений до остаточного формування Ради й уряду.

Крім того, уряд зараз працює над новою програмою. Проте вже двічі місія МВФ залишала Україну без конкретних результатів.

Для допитливих

Надаючи фінансову допомогу, МВФ вимагає від країн внести певні зміни до законів, які будуть націлені на посилення економіки країни. Для отримання кожного з трьох траншів Україна теж повинна виконати деякі "маяки".

"Маяки" у цьому контексті – це закони, ухвалення яких свідчитиме про те, що країна готує необхідні реформи.

На початок