У Львові на території Музею народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького згорів дерев’яний будинок XIX століття. Полум'я зайнялося у секторі "Гуцульщина". Про це розповіли на фейсбук-сторінці музею.
Про пожежу повідомили 6 лютого близько 2 години ночі мешканці прилеглого до парку району. О 2:20 пожежна бригада уже була на місці, близько третьої ночі вогонь загасили, але він цілком знищив будівлю, адже вона була повністю дерев’яна і крита очеретом.

Ліквідація пожежі
Постраждалих унаслідок пожежі немає. Поліція Львівської області попередньо встановила, що причиною займання могло стати необережне поводження з вогнем під час паління печі.
Ґражду, або замкнутий двір, до музею перевезли із села Криворівня Івано-Франківської області. Будівля датувалася серединою ХІХ століття.

3D-модель будівлі
Житло нагадувало маленьку фортецю – на сторінці музею розповідають, що високий зруб захищав хату і подвір’я від сильних вітрів, хижого звіра або й непроханого гостя. горах, де хати були на значній відстані одна від одної, у такій садибі було затишніше.
Хата мала дві кімнати, розділені сіньми: ліва була робочою, а права – святковою. При правій кімнаті – комора, в якій складали кращий одяг, сукно, вовну, скриню з жіночим вбранням. З двох сторін хата мала хліви або "притули", в яких тримали овець. Вони утеплювали житло, захищали його від холодних вітрів.

3D-модель будівлі
Всередині стіни були оброблені рубанком і відшліфовані до блиску, такі ж сволок, гряди і гладкі підлоги. Непростим було перевезення цієї споруди до музею – будівельникам довелось зробити кілька величезних саней, щоб стягнути масивні вінці її зрубу до дороги, до машин-лісовозів.
Читайте також
- Українці витратили на книжки 885 мільйонів "ковідних" гривень
- Антипремія "Золота малина" оголосила номінантів. Брюс Вілліс отримав власну категорію
- Джо Роган вибачився за вживання слова на літеру "Н" щодо темношкірих
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу