Українці Дукач та Мандзій завершили першу частину виступу на Олімпіаді-2022 у санному спорті

Українці Дукач та Мандзій завершили першу частину виступу на Олімпіаді-2022 у санному спорті

Українці Дукач та Мандзій завершили першу частину виступу на Олімпіаді-2022 у санному спорті
AP

Як виступили українські санкарі.

Перший змагальний день закінчувався для представників України у санному спорті. Там проходили перший та другий заїзди у чоловічому турнірі.

Україна у санному спорті представлена двома спортсменами: Андрієм Мандзієм та Антоном Дукачем. Мандзій мав втретє виступити на Олімпійських іграх, для Дукача це ж була друга Олімпіада.

Перед стартом Ігор у Пекіні українські санкарі мали можливість провести тренування на олімпійській трасі. І якщо Дукач провів повноцінні тренування, то Мандзій пропустив перші чотири тренувальні заїзди, і лише наприкінці спробував свої сили на ній.

Читайте також: Український санкар Мандзій пропустив чотири тренувальні заїзди на Олімпіаді-2022. Що відбувається

Як виступили Дукач та Мандзій у першій частині Олімпіади-2022?

Регламент олімпійського турніру з санного спорту передбачав чотири заїзди. Перша половина заїздів відбулася у суботу, 5 лютого.

Загалом у заїздах із санного спорту взялм участь 34 спортсмени. Українські санкарі розпочинали виступи у середині групи: Дукач - під 16-м номером, Мандзій - під 23-м.

У першому заїзді найкращий результат серед українців показав Дукач. Він показав 25-й результат, проїхавши трасу з кількома помилками під час проходження дистанції.

А ось Мандзій показав один із найгірших результатів за підсумками першого заїзду. Як і на Олімпіаді-2018, під час одного із заїздів українець не втримав рівновагу і "фінішував" вже без санок, посівши проміжне 32-е місце.

Мандзію вдалося покращити свій результат за підсумками другого заїзду. Він покращив свій результат на 2.4 секунди - найкращий виступ українців за підсумками чотирьох заїздів.

У другому заїзді Мандзій випередив також і Дукача. Але за підсумками двох заїздів Дукач випереджає свого співвітчизника, фінішувавши 23-е місце.

Найкращим за підсумками двох заїздів став німець Йоганнес Людвіг. Бронзовий призер Олімпіади-2022 випередив найближчого переслідувача - австрійця Вольфганга Кіндля на 0.039 секунд. Топ-3 замкнув італієць Домінік Фішналлер.

Санний спорт (чоловіки): перший та другий заїзди

 1. Йоганнес Людвіг (Німеччина) 1:54.501
 2. Вольфганг Кіндль (Австрія) +0.039
 3. Домінік Фішналлер (Італія) +0.304

...

 • 23. Антон Дукач (Україна) +3.098
 • 30. Андрій Мандзій (Україна) +5.287

Хто такі Антон Дукач та Андрій Мандзій

 • Антон Дукач - 26-річний український санкар, що представляє Львівську область.
 • Для Дукача це друга Олімпіада у кар'єрі. У Пхьончхані він посів 23-е місце.
 • Найкращий результат Дукача на чемпіонатах світу - 20-е місце в класичній одиночці у 2021 року.
 • Андрій Мандзій – 33-річний український санкар, який представляє Тернопільську область.
 • Для Мандзія ця Олімпіада має стати третьою в кар'єрі. У Сочі-2014 він посів 31-ше місце, а в Пхьончхані-2018 – 40-ве.
 • Найкращий особистий результат Мандзія на чемпіонатах світу – 13-те місце у спринті в 2021 році, в класичні одиночці – 22-ге місце того ж року.
 • Топрезультат Мандзія в Кубку світу цього сезону – 24-те місце (Інсбрук, Вінтерберг).

Що далі

 • Неділя, 6 лютого. Третій і четвертий заїзди у санному спорті.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо