Український санкар Мандзій пропустив чотири тренувальні заїзди на Олімпіаді-2022. Що відбувається

Український санкар Мандзій пропустив чотири тренувальні заїзди на Олімпіаді-2022. Що відбувається

Український санкар Мандзій пропустив чотири тренувальні заїзди на Олімпіаді-2022. Що відбувається
FIL

На Олімпійських іграх-2022 у Пекіні відбулося вже два офіційні тренувальні дні з санного спорту: по два заїзди чоловічих одиночок у кожному. У них мали взяти участь двоє українських санкарів: Антон Дукач та Андрій Мандзій, проте останній поки що не вийшов на жоден із тренувальних стартів.

Антон Дукач, для якого ця Олімпіада буде другою в кар'єрі, не зміг завершити перший заїзд. Натомість у другому українець показав сьомий результат у групі А серед 16 учасників. Санкар подолав дистанцію за 58.756 секунди: на 1.032 с довше, ніж найшвидший у цій тренувальній групі – дворазовий чемпіон світу, австрієць Вольфґанґ Кіндль.

У наступних двох заїздах групи А Дукач знову був сьомим: у третьому – з 58.941 секунди (0.913 с відставання від лідера, чемпіона світу-2021 у спринті, австрійця Ніко Ґлейршера). У четвертому – 58.977 секунди (0.916 с відставання від триразового олімпійського чемпіона, німця Фелікса Лоха).

Читайте також: Йоганнес Бьо й Тандреволл отримали статус "контактних" на Олімпіаді-2022: що це для них означає

Чому Мандзій не вийшов на тренування

Андрій Мандзій поки що не вийшов на жоден із офіційних тренувальних заїздів, хоча вже прибув до Пекіна. Офіційна причина його відсутності не повідомляється. Від коментарів Суспільне Спорт санкар відмовився.

Згідно правил, спортсмен зобов'язаний пройти тренування для того, щоб бути допущеним до змагань. Для допуску достатньо фінішувати у двох тренувальних заїздах. Останні два відбудуться в п'ятницю, 4 лютого. А вже в суботу, 5 лютого, розпочнуться перші змагальні заїзди.

Читайте також: Україна виступить в неповному складі в командному турнірі з фігурного катання на Олімпіаді-2022

Що відомо

  • Андрій Мандзій – 33-річний український санкар, який представляє Тернопільську область.
  • Для Мандзія ця Олімпіада має стати третьою в кар'єрі. У Сочі-2014 він посів 31-ше місце, а в Пхьончхані-2018 – 40-ве.
  • Найкращий особистий результат Мандзія на чемпіонатах світу – 13-те місце у спринті в 2021 році, в класичні одиночці – 22-ге місце того ж року.
  • Топрезультат Мандзія в Кубку світу цього сезону – 24-те місце (Інсбрук, Вінтерберг).

Що далі

  • Перші змагальні заїзди з санного спорту відбудуться 5 лютого: о 13:10 та 14:50 (чоловіки-одиночки). Медалі в цьому виді будуть розіграні 6 лютого за підсумком чотирьох заїздів.
  • Ексклюзивним транслятором Олімпіади-2022 в Україні є Суспільне – дивіться трансляції Ігор у Пекіні на сайті Суспільне Спорт та телеканалі UA: Перший.
Читайте також: Анастасія Меркушина вирушить до Пекіна, проте її старт на Олімпіаді-2022 не гарантовано

Вибір редакції

На початок