У Європі медики виявили новий більш заразний варіант ВІЛ

У Європі медики виявили новий більш заразний варіант ВІЛ

У Європі медики виявили новий більш заразний варіант ВІЛ
. УНІАН

У Нідерландах медики виявили новий варіант інфекції ВІЛ, яка призводить до хвороби СНІД. Нова варіація інфекції призводить до швидшого розвитку захворювання, передає місцеве видання NRC.nl.

"У Нідерландах з'явився більш заразний і шкідливий варіант ВІЛ. Важливо отримати своєчасне лікування після позитивного тесту", – ідеться у повідомленні.

Як відомо, новий варіант виявлено у 109 осіб, переважно з Нідерландів. Відкриття нового варіанту пояснює генетичні зміни вірусу, які можуть зробити його більш заразним і шкідливим.

Група міжнародних дослідників на чолі з епідеміологом Крістофом Фрейзером з Оксфордського університету опублікувала результати в науковому журналі Science.

За результатами перших досліджень нещодавно відкритий варіант ВІЛ призводить до тяжчого перебігу захворювання у порівняні з його попередником.

Що відомо

  • Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) призводить до захворювання людини на ВІЛ-інфекцію/СНІД, він схильний до мутацій. Його відкрили в 1981 році.
  • На сьогодні єдиним підтвердженим методом лікування ВІЛ/СНІД є трансплантація кісткового мозку. Відомо про двохлюдей, які таким чином подолали хворобу: американець Тімоті Рей Браун (помер у вересні 2020 року) і 40-річний Адам Кастільєхо.
  • У липні 2020 року медики з Бразилії повідомили про 36-річного пацієнта з Бразилії, якому вдалося повністю позбутися вірусу імунодефіциту завдяки застосуванню нової комбінації препаратів.

Читайте також

"У нас не вибудована культура піклування про себе" – Шерембей про ВІЛ/СНІД в Україні

"Я більше боюсь, як на мене вплине ковід": історія хлопця з ВІЛ, який вакцинувався

"Коли мені розповіли, що я хвора, я думала, що одразу помру". Як молодь з ВІЛ живе в Україні

ВІЛ/СНІД не є соціальною стигмою. Лікарі — про те, як жити повноцінним життям з хворобою

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок