"Лондонський пацієнт": другий в історії випадок зцілення від ВІЛ

"Лондонський пацієнт": другий в історії випадок зцілення від ВІЛ

"Лондонський пацієнт": другий в історії випадок зцілення від ВІЛ
NYT

У Лондоні медикам вдалося вилікувати від ВІЛ 40-річного Адама Кастільєхо. Вважається, що це друга в історії людина, яка здолала цю недугу.

Історію хвороби та лікування викладено в матеріалі наукового видання The Lancet HIV.

За даними дослідників, сліди вірусних частинок не з'являлися у крові, спинномозковій рідині, кишечнику чи лімфі пацієнта упродовж 30 місяців. "Ми вважаємо, що тепер можна говорити: пацієнт вилікувався від ВІЛ", — кажуть медики.

Діагноз ВІЛ чоловікові був поставлений у 2003 році, у віці 23-х. Йому зробили операцію з пересадки стовбурових клітин спинного мозку в рамках лікування раку. Донор мав генетичну мутацію, що не дає можливості деяким видам ВІЛ заражати клітини імунної системи.

У 2007 році схожа операція допомогла вилікувати від ВІЛ американця Тімоті Брауна, відомого як "берлінський пацієнт". Його вважають першою людиною у світі, яку вдалося вилікувати від ВІЛ.

Про другий, ймовірно успішний, випадок лікування ВІЛ заговорили рік тому, чоловіка у ЗМІ охрестили "лондонським пацієнтом".

Нині Адам Кастільєхо розкрив своє ім'я виданню The New York Times та розповів про лікування. Він має іспансько-венесуельське походження, проживає в столиці Великої Британії.

Як відомо, вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) призводить до захворювання людини на ВІЛ-інфекцію/СНІД, він схильний до мутацій. Його відкрили в 1981 році.

На початок