У Києві частину книжкового ринку "Петрівка" перетворять на культурний хаб

У Києві частину книжкового ринку "Петрівка" перетворять на культурний хаб

У Києві частину книжкового ринку "Петрівка" перетворять на культурний хаб
Даша Гришина / Вечірній Київ

Забудовник погодився залишити частину столичного книжкового ринку "Петрівка" вздовж залізничних колій та реконструювати її в культурний хаб. Торгівельно-розважальний комплекс має з’явитися на місці господарського ринку та магазину "Букініст".

Про це в інтерв'ю виданню "Вечірній Київ" повідомив депутат Київради Владислав Трубіцин, який є засновником громадської організації #SavePetrovka.

"Ми доносили свою позицію і до влади, і до самого забудовника про те, що книжковий ринок — це культове місце, а тому зносити його повністю не можна. Усе це призвело до того, що забудовник врешті погодився на компроміс, залишивши книжковий ринок вздовж залізничних колій, із зобов’язанням подальшої його реконструкції", — розповів Трубіцин.

За його словами, на протилежному від цього ринку боці, на місці господарського ринку та магазину "Букініст" забудовник зводитиме ТРЦ.

Культурний хаб

Трубіцин повідомив, що реконструкцію "Петрівки" ініціював інвестор-забудовник. Це сталось після акцій протесту з вимогою не допустити знесення книжкового ринку.

"В оновленому вигляді це буде не просто книжковий ринок, а культурний хаб. І повірте, столиця від цього тільки виграє, адже схожих проєктів у Києві поки ніхто не втілював у життя", — зазначив депутат.

Він уточнив, що реконструювати планують частину книжкового ринку, яка розташована вздовж залізничних колій. На цьому місці має з’явитися виставковий та концертний майданчики.

"Оновлений книжковий ринок стане майданчиком для проведення цікавих подій і зустрічей з акторами, музикантами, митцями, письменниками. А ще тут будуть презентувати книжки, проводити творчі вечори та інші культурні заходи", — розповів Трубіцин.

За його словами, реконструкцію проводитимуть за кошти забудовника. Також інвестор зобов’язаний зробити благоустрій прилеглої території.

Що відомо

  • Земельні ділянки, на яких знаходиться книжковий ринок "Петрівка", надали приватній фірмі в оренду у 2007 році. А у 2012-му договір оренди продовжили на 15 років.
  • У 2019 році в інтернеті з'явилася інформація, що на місці "Петрівки" планують побудувати торговельний центр. Ініціатором будівництва називали компанію, що належить українському бізнесмену Вагіфу Алієву. У столиці проходили акції проти забудови "Петрівки".

Читайте також:

У 2022 році міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал" відбудеться 25–29 травня

Більше книгарень та книжок: як працюватиме програма державної підтримки для книжкових магазинів

Вибір редакції

На початок