Apple хоче судитися з українським режисером через фільм "Apple-Man"

Apple хоче судитися з українським режисером через фільм "Apple-Man"

Apple хоче судитися з українським режисером через фільм "Apple-Man" Apple-Man movie

Компанія Apple ініціювала у США розгляд справи проти українського режисера пригодницького фільму "Apple-Man" Василя Москаленка. Apple хоче, щоб режисер відмовився від юридичного оформлення фільму на території США.

Про це повідомляє Forbes.ua.

Cвої аргументи американська компанія виклала на 467 сторінках. Головна претензія – фільм шкодить бренду, адже користувачам може здатися, що Apple-Man "пов’язаний, затверджений чи схвалений компанією Apple", – розповів Москаленко.

Apple хоче, щоб режисер відмовився від юридичного оформлення фільму на території США. Таким чином компанія матиме право у будь-який момент заборонити використання словосполучення "Apple-Man" у назві фільму, коміксах та мерчі.

Москаленко спілкується з Apple через свого американського юриста і має заплановану конференцію із представниками компанії. "Я дуже хочу домовитися з Apple. Я дуже поважаю цю компанію, їхню філософію, їхню історію", – сказав він.

У відповідь на позов Москаленко записав відеозвернення, де пояснив, що "Apple-Man" – це фільм про яблука, а не про техніку, і не містить жодної згадки iPhone чи MacBook. Режисер пропонує компанії переконатися в цьому, переглянувши фільм перед виходом. "Я просто хочу зробити комедію про героя, чия суперсила буде повязана із фруктом, який обожнюють у всіх куточках планети", – зазначив Москаленко.

Трейлер до стрічки "Apple-Man" Москаленко зняв у себе в квартирі під час карантину у 2020-му. Це пародії на популярні фільми про супергероїв. Зібравши понад 100 тисяч євро на американській платформі для фандрейзингу Kickstarter, він почав зйомки повнометражного фільму. Частину матеріалу відзняли у київській світлодіодній відеостудії One Location.

Про що фільм "Apple-Man"

Гумористичний бойовик розповідає про чоловіка на ім’я Людина-Яблуко, що живе у секретній печері під Дніпром і захищає світ від сил темряви. Роль супергероя зіграв режисер фільму Москаленко.

Українська співачка Jerry Heil стала авторкою пісні до фільму про супергероя "Apple-Man". У кліпі, який одночасно став трейлером до стрічки, вона приміряє одразу декілька образів – авторки та виконавиці саундтреку до художнього фільму й воїна-захисниці людства від сил зла.

Щоб створити справжню героїню історії про супергероїв, режисер наполіг аби співачка була у відео на мотоциклі й навчилась тримати в руках зброю.

"Мене посадили на Харлей і я благополучно з ним разом впала. Мені довелося навчитися правильно тримати пістолет", – розповіла співачка.

Саундпродюсером саундтреку став Роман Черенов з творчим псевдонімом Morphom. Він – постійний саундпродюсер Jerry Heil, також співпрацював з Джамалою, Pianoбой, Вовою зі Львова.

Думка юриста

"Apple має у США реєстрацію торговельної марки Apple для товарів та послуг, пов’язаних із створенням відео контенту. Тобто вони мають монопольне право використовувати слово Apple для таких товарів та послуг. Вони цілком можуть подати позов, якщо хтось таке право порушує", – повідомив партнер та адвокат компанії Arzinger Тарас Кислий.

Юрист зазначив, що там "є своя логіка", оскільки Apple влітку минулого року повідомила про власні амбіції створювати кінофільми. За його словами, фільм з назвою Apple-Man, на думку компанії, може розмивати бренд Apple у кіноіндустрії.

"Якщо говорити про перспективи справи, то тут багато залежить від рівня юристів, які вестимуть її. Apple може дозволити собі кращих, а Apple-Man навряд чи має такі ресурси", – сказав Кислий.

Він додав, що "це досить рідкісне явище, коли техгігант позивається проти невеликого українського кіновиробника. Тут, скоріше, так склалися обставини, що власний вихід на цей сегмент ринку співпав із появою однойменного продукту в тому ж сегменті".

Читайте також:

Дві стрічки українського виробництва отримали нагороди на кінофестивалі у США

Квентін Тарантіно випустить NFT "Кримінального чтива" попри позов від Miramax

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад