У Дніпрі встановили дві камери автоматичної фото- та відеофіксації перевищення швидкості, повідомляють з місця події журналісти Суспільного Дніпро.
Першу камеру поставили на Набережній Заводській, 64, другу – на Набережній Перемоги (у районі Селянського узвозу). Це місця найбільшої кількості дорожньо-транспортних пригод.
За словами директорки комунального підприємства «Інфо-рада-Дніпро» міськради Альони Чуєвої, камери фіксації купили за гроші з міського бюджету в рамках муніципальної програми «Безпечне місто».
Що робитимуть камери
Камери можуть автоматично вимірювати швидкість руху, розпізнавати та фіксувати номери автівок, які перетинають зону контролю. Упродовж місяця прилади працюватимуть у тестовому режимі й фіксуватимуть порушення, але адміністративні штрафи за це водіям ще не надходитимуть. Пізніше будуть штрафувати.
"Зафіксовану інформацію отримуватиме Національна поліція і відповідно водіїв-порушників притягатиме до адміністративної відповідальності", — розповіла Альона Чуєва.
Усього, за її словами, у місті планують встановити 31 камеру автоматичної фіксацій перевищення швидкості.
Як оскаржити – коментар юриста
Адвокат В’ячеслав Шестіріков каже: аби в Україні сформувалася судова практика щодо оскарження штрафів, накладених таким чином, потрібен час, бо запуск цієї системи стартував лише рік тому. Однак, каже, є судові прецеденти щодо використання лазерних приладів для фіксації швидкості, на які спиратимуться судді.
"Дуже багато було скасованих постанов, з огляду на те, що камера не проходила державну перевірку. Великої практики поки що значної в масштабах України щодо таких камер стаціонарних, які зараз запрацюють дійсно в автоматичному режимі, поки що ще немає", сказав він.
Він також пояснив, що штраф накладатимуть не на людину, яка керує автомобілем, а на власника транспортного засобу.
Як сказав адвокат, державні номерні знаки автівок часто викрадають. У такому разі, радить В’ячеслав Шестіріков, треба звертатися до правоохоронних органів та до суду, оскаржуючи штраф. Також автівка може бути добровільно передана іншій особі. Однак, через наявність в реєстрі інформації лише про офіційного власника, штрафуватимуть саме її.
Дізнатися про наявність таких штрафів, порадив він, можна за допомогою онлайн-сервісу перевірки адміністративних правопорушень та у застосунку "Дія".
Що відомо
- За даними заступника директора департаменту громадського порядку і цивільного захисту міської ради Дмитра Редьки, що 2021 року в місті підрозділи поліції зареєстрували понад 8 тисяч дорожньо-транспортних пригод, з них майже половина сталася через перевищення встановленої швидкості руху.
- Також за рік в місті задокументували близько 18 тисяч порушень швидкісного режиму.
Читайте також
- На Дніпропетровщині зупинили рух електрички, щоб витягти застряглий на залізничних коліях автомобіль
- На Дніпропетровщині з початку року сталося пів тисячі ДТП з пішоходами: де й коли найчастіші аварії
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро