Чому виникла проблема зі складом України на жіночу естафету. Пояснення Уроша Велепця

Чому виникла проблема зі складом України на жіночу естафету. Пояснення Уроша Велепця

Чому виникла проблема зі складом України на жіночу естафету. Пояснення Уроша Велепця
Getty Images

Що все-таки сталося.

Жіноча збірна України з біатлону завершує виступ на передолімпійських етапах Кубка світу. Під час останнього (сьомого) етапу остаточно визначився склад команди на Ігри-2022 в Пекіні, а також була проведена остання жіноча естафетна гонка перед Олімпіадою.

Збірна України в естафеті виступала не олімпійським складом, фінішувала 11-ю. А одним з ключових моментів гонки стала незрозумілість на старті гонки: хто бігтиме третій етап, Юлія Джима чи Анастасія Меркушина? Уже після старту гонки було незрозуміло, хто саме стартуватиме.

Читайте також: Україна - 11-а у жіночій естафеті в Антгольці перед Олімпіадою-2022: результати гонки

Суспільне Спорт відтворює хронологію подій, а також дає ексклюзивне пояснення ситуації від головного тренера жіночої збірної.

Меркушина чи Джима в естафеті? Хронологія подій

  • Вечір п'ятниці: опублікований старт-лист, де на третьому етапі вказана Юлія Джима. Анастасія Меркушина у той ж день залишилася поза заявкою на Олімпіаду-2022.
  • Ранок суботи: сайт biathlon.com.ua повідомляє, що в складі України відбулася заміна: Меркушина пробіжить замість Джими. Суспільне Спорт підтверджує цю інформацію
  • Перед стартом гонки у суботу: у старт-листі значиться прізвище Джими, хоча на пристрілці була присутня Меркушина.
  • Старт гонки: у старт-листі прізвище Джими, тренери України спілкуються з представниками організаторів щодо ситуації.
  • Третій етап: біжить все-таки Анастасія Меркушина (зайшла на коло штрафу, але підняла Україну на кілька позицій в гонці)

Було кілька варіантів, чому могла виникнути ця ситуація: збірна України не подала інформацію про заміну (чи зробила це невчасно), або ж технічно команда організаторів не внесла зміни.

Що відбулося з естафетним етапом: пояснення Уроша Велепця

"У правилах сказано, що за півгодини до старту ми можемо змінити спортсмена. Тому вранці ми заявили Анастасію Меркушину замість Юлії Джими, а їм необхідно внести це було в систему (Siwidata). Не встигли і тому така була ситуація, що Юлія була в стартовому листі", - сказав Велепець у коментарі Суспільне Спорт.

Рішення про нестарт Юлії Джими тренер пояснив втомою та бажанням перевірити спортсменку в масстарті. І саме її стрільбу.

Читайте також: "Потрібно на Ігри прийти готовим". Урош Велепець - про результат жіночої збірної України в естафеті

Що відомо

Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо