За якими критеріями обирали склад збірної України з біатлону на Олімпіаду-2022

За якими критеріями обирали склад збірної України з біатлону на Олімпіаду-2022

Ексклюзивно
За якими критеріями обирали склад збірної України з біатлону на Олімпіаду-2022 Dmytro Yevenko

Ексклюзивний коментар президента федерації біатлону України.

Автор коментаря: Андрій Сухецький

Жіноча збірна України з біатлону визначилася зі складом на Олімпіаду-2022. У склад потрапили п'ять біатлоністок: Юлія Джима, Олена Білосюк, Валентина Семеренко, Дар'я Блашко і Ірина Петренко.

Читайте також: Україна назвала склад жіночої збірної з біатлону на Олімпіаду-2022

За підсумками етапу в Антгольці мали визначити прізвища ще двох біатлоністок. На ці місця претендували три спортсменки - Ірина Петренко, Дар'я Блашко та Анастасія Меркушина.

Проте визначення складу відбулося ще перед стартом індивідуальної гонки - у склад увійшли Петренко та Блашко. Анастасія Меркушина отримала статус першої запасної і відправиться на Олімпіаду-2022 лише за умови, якщо хтось із біатлоністок основної команди не зможе поїхати.

При цьому українські біатлоністки виявилися незадоволені процесом відбору на Олімпіади-2022. Дар'я Блашко стверджувала, що мали бути прописані критерії відбору на Ігри у Пекіні.

Читайте також: "Мають бути якісь критерії". Блашко про "незрозумілу ситуацію" з вибором складу України на Олімпіаду

"Спочатку було оголошено, що я, начебто, проходжу. Тепер - незрозуміла ситуація, ніхто нічого не говорить. Сподіваюся, мої результати у сезоні сказали за себе. Відбір, мабуть, мав би бути закінчений у Рупольдингу, але було прийняте рішення затягнути далі до Антгольца. Повинні бути якісь критерії, що затверджуватимуться міністерством, федерацією, НОК. Оскільки це державні справи, не приватна лавочка. Ми усі виступаємо за країну, билися за потрапляння, щоб представляти свою країну гідно. Відбиралися, готувалися. Сподіваюся, що зможу потрапити у заявку".

А ось Анастасія Меркушина відзначила, що вирішальною у контексті відбору у склад на Олімпіаду-2022 має бути індивідуальна гонка в Антгольці.

"Бачите, наскільки змінюється інформація. Наскільки я чула, не люблю пресу читати перед стартом, але десь чула, що ця гонка мала бути відбірковою. Але не розумію причин, з яких не вийшла Дар'я Блашко. Не знаю, чим вона це мотивувала, але Урош прийшов і сказав, що буде відбір на цьому старті. Скажімо так: коли один із відомих тренерів сказав в інтерв'ю, що незважаючи на свої результати Меркушина має виходити і боротися, я не казала ані слова: виходила та боролася, доводила своє на лижні", - сказала Меркушина.

Читайте також: "Чула, що ця гонка мала бути відбірковою". Меркушина - про непотрапляння у склад на Олімпіаду-2022

За яким же принципом було обрано склад на Олімпіаду-2022?

Президент федерації біатлону України Володимир Бринзак в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт розповів, яким чином обирався склад на Олімпійські Ігри-2022.

Бринзак наголосив: критерії відбору у склад були, а саме затвердження заявки команди мало відбутися до 16 січня. Вже після того внесення змін у склад можливі лише через форс-мажори, пов'язані з хворобами.

 • Про наявність критеріїв відбору для потрапляння у склад

"Ще влітку були затверджені критерії відбору на Олімпійські ігри. Затверджені міністром, президентом Олімпійського комітету та федерацією, в яких чітко прописані критерії відбору. За тими критеріями відбір закінчився у Рупольдингу. Сьогодні був Виконком, там підіймалося питання щодо затвердження списків. Я сказав, що у нас форс-мажор, ще день-два, були хвороби, ми ще не можемо чітко сказати. На що мені було сказано: є чіткі критерії відбору, за якими треба визначати та затверджувати склад сьогодні. Якщо будуть якісь зміни через форс-мажор: захворіє, коронавірус чи інші причини, то можна зробити зміни до 2 лютого".

 • Якими були критерії відбору

"Тому було голосування на Виконкомі і прийняте рішення щодо затвердження списків, який був на момент 16 січня. А за тим списком пройшли ті, хто проходив за вимогами: потрапити у топ-50 загального заліку Кубка світу, виступити на Кубку IBU, показати результат і набрати найбільшу кількість очок".

 • Чому Меркушина опинилася поза складом на Олімпіаду-2022
"Оскільки Анастасія Меркушина не набрала жодного очка у першій половині сезону, ніде не проявила себе і за критеріями вона не потрапила. Тому було проголосовано без неї [у складі]".

"Це ж юридичні документи. З підписами, учасниками, через це ж можуть і в суд подати чи щось інше. Наприклад, готується спортсмен, він знає, що вже потрапив за критеріями на Олімпіаду, а зараз у нього спад і він веде підготовку до Олімпіаду. Це процес такий, що спочатку краще самопочуття і функціональний стан, потім - спад, потім знову покращується. І він скаже, яким може відбір до останнього дня чи зараз по одній гонці, якщо я виконав усі критерії, що були прописані та затверджені".

"Це в усіх командах так. У [четвер] виграв Бабіков в Росії, але його не беруть, тому що у них також критерії були - [оголосити склад] після Рупольдингу. Хоча він виграв [індивідуальну] гонку етапу Кубка світу, але його вже не змінюють і він не буде виступати - лише за умов форс-мажорних обставин. Ось і у нас нема аргументів, щоб сказати, чому мала бути Меркушина, а не Блашко, яка була двічі третьою на Кубку IBU, третьою на Кубку світу і у загальному заліку має очки та йде третім номером за Джимою і Білосюк. Тому проголосували так, якщо буде якийсь форс-мажор і хтось захворіє, то бігтиме Меркушина".

 • Чи знав про критерії відбору тренер збірної України

"Я говорив [Урошу] Велепцю про ці критерії, казав, що у нас нема часу, ми повинні готувати списки. Тим паче, що на початку він сам оголошував, що у нас потрапляють три людини - Джима, Білосюк, Блашко, а на два місця будуть претенденти. Потім через хвороби і з усім іншим було видно, що не все зрозуміло з Білосюк, у неї була температура і стан незрозумілий на початку січня. Ще досі незрозуміло, у якому вона функціональному стані. Але ж юридично ми мали визначити [склад] до 16 січня, подати у НОК і на виконкомі це затвердити. Це було зроблено".

 • Чи було затягнуто процес відбору у склад на Олімпіаду-2022

"Ніхто не затягнув, усе було чітко з вимогами. Рупольдинг, після нього прийняте рішення. А такі випадки завжди будуть. І у норвезькій команді сказали чоловіки, що це неправильно, їм не залишили шанс. Це завжди буває, коли відбір на чемпіонат світу, на Олімпійські ігри - завжди є незадоволені. Таке життя, всі не можуть потрапити, але були чіткі критерії, які мали виконати всі. Я абсолютно не проти Меркушиної, я за неї, знаю, що вона може додати. Вона хворіла, але перші два кола [індивідуальної гонки] показала хороший стан. Але як сказати Блашко, що вона не буде, якщо вона виконала критерії, має вищі показники, аніж у Меркушиної увесь час у сезоні"

Що відомо про склад збірної України з біатлону

 • Дар'я Блашко дебютує у складі олімпійської збірної України з біатлону.
 • Юлія Джима, Валентина Семеренко, Олена Білосюк - чемпіонки Олімпіади-2014. Для Джими і Білосюк Олімпіада-2022 стане третьою у кар'єрі, а ось Семеренко уп'яте поспіль потрапила у склад. Ірина Петренко - вдруге у складі на Олімпіаду.
 • Між олімпійськими циклами в особистих гонках Кубка світу нагороди вигравала лише Юлія Джима - "золото" (індивідуальна гонка, Антгольц, 2018 рік), "срібло" (індивідуальна гонка, Естерсунд, 2019 рік; Антгольц, 2021 рік; Нове-Место, 2021 рік).
 • У 2018 році жіноча збірна України з біатлону також виступила під керівництвом Уроша Велепця. Українки чотири рази фінішували у топ-30: Віта Семеренко - 14-е місце у спринті, 18-е у гонці переслідування та 24-е у масстарті. А ось Валентина Семеренко посіла 19-е місце у масстарті.
 • Саме Блашко є однією із авторок медалі України на етапі Кубка світу сезону 2021/22. В одиночній естафеті вона разом із Артемом Тищенком здобула "бронзу", однак цієї гонки у програмі Олімпіади-2022 немає.
 • Найкращим результатом Блашко у сезоні Кубка світу 2021/22 в особистих гонках стало 20-е місце в гонці переслідування. Петренко ж показала найкращий результат в індивідуальній гонці Антгольцу, посівши 32-е місце.
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо