Україна - 11-а у жіночій естафеті в Антгольці перед Олімпіадою-2022: результати гонки

Україна - 11-а у жіночій естафеті в Антгольці перед Олімпіадою-2022: результати гонки

Україна - 11-а у жіночій естафеті в Антгольці перед Олімпіадою-2022: результати гонки Andrei Ivanov / biathlon.com.ua

Українки тривалий час вели боротьбу за топ-10, але у підсумку її не втримали.

Другою гонкою третього змагального дня на Кубку світу в Антгольці стала жіноча естафета. 21 команда вийшли на старт і змагалися за перемогу в одній з останніх гонок перед Олімпіадою-2022.

Перед жіночою естафетою збірна України внесла зміну у склад команди: третій етап мала бігти Анастасія Меркушина, а не Юлія Джима. Утім, перед самим стартом існувала невизначеність щодо учасниці України на третьому етапі: попередньо тренерський штаб відмовився від заміни, однак це не було остаточно затверджено. Тож, до самого третього етапу не було відомо, хто бігтиме третій етап від України.

Читайте також: Меркушина замінить Джиму у складі України в жіночій естафеті Антгольцу: у чому причина

Відкривати ж гонку у складі збірної України мала Валентина Семеренко, яка вдруге поспіль брала участь в естафеті у цьому сезоні. На першому вогневому рубежі Семеренко ледь не пішла на коло штрафу: закрила п'ять мішеней лише з восьми пострілів (Норвегія, Словаччина та Казахстан туди відправилися), через що вийшла зі стрільби десятою.

"Стійку" Семеренко вдалося відпрацювати краще та піднятися на сьоме місце. Але на передачі естафеті біатлоністка була вже десятою, програвши на останньому колі 25 секунд.

Дар'ї Блашко не вдалося покращити результат України після своєї першої стрільби: відпрацювавши з шести пострілів, Блашко вийшла десятою. Хоча на підході до вогневого рубежу українка втратила дві позиції.

Після "стійки" Україна продовжила утримуватися у топ-10, знову закривши усі мішені з шести пострілів. Але на передачі естафети втратила три позиції, пропустивши уперед Фінляндію та США.

Третій етап у складі збірної України все ж мала бігти Анастасія Меркушина. І вже перед першою стрільбою вона пропустила збірну Німеччини, але завдяки швидкій і точній роботі на вогневому рубежі повернула Україну у топ-10.

Покращити результат України Меркушина могла на "стійці": усі біатлоністки хибили на стрільбі. Українка не закрила лише одну мішень з п'яти пострілів.

Проте трьома додатковими патронами Меркушина також її не закрила, і відправилася на коло штрафу. З нього вона вийшла 13-ю, однак відставання від лідерки складало лише хвилину.

Олена Білосюк мала розпочинати свій етап 12-ю. Для біатлоністки це була перша гонка у 2022 році: на попередніх етапах вона на старти не виходила.

Білосюк повернула Україну у топ-10 точною першою стрільбою. І могла поборотися навіть за восьме місце: від Фінляндії відставання складало шість секунд.

Але втримати Україну навіть у топ-10 Білосюк не змогла. Через два додаткові патрони вона вийшла з вогневого рубежу 11-ю і не відіграла позицію.

Переможницею естафети стала збірна Норвегії. Перед заключною стрільбою вона вела боротьбу з Чехією, але Люсія Харватова, яка представляла чешок на цьому етапі впала і втратила майже 30 секунд.

На фініші ж Норвегія випередила Росію, яка заробила три кола штрафу на одному вогневому рубежі. А ось на фотофініші Франція випередила Італію у боротьбі за третє місце.

Кубок світу. Сьомий етап (Антгольц): жіноча естафета. Результат

  1. Норвегія (1+10) 1:12:54.1
  2. Росія (3+12) +24.6
  3. Франція (0+13) +32.6
  4. Італія (0+13) +32.6
  5. США (0+13) +50.1
  6. Чехія (0+8) +59.8

...

  • 11. Україна (1+10) +1:50.9
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо