Процедура bail-in. Фінансова абетка

Процедура bail-in. Фінансова абетка

Процедура bail-in. Фінансова абетка

Розповідаємо простими словами, що таке процедура bail-in

Що говорить підручник

Процедура bail-in здійснюється на проміжному етапі між відкликанням ліцензії банку і звичайною санацією. Вона дозволяє використовувати при фінансовому оздоровленні банку не кошти держави, а кошти кредиторів. У підсумку кредитори перетворюються на акціонерів, а їхні грошові вимоги – на акції.

Що хотів сказати автор

Процедура/операція bail-in – примусова конвертація депозитів власників акцій банку та пов'язаних із ними осіб у нові акції. Ця процедура використовується для того, щоб "оздоровити" неплатоспроможний банк.

Уявімо, що ви є власником 10% акцій банку Перший. У банку почалися проблеми з капіталом. Ваші депозити, які ви тримаєте у цьому банку, переводяться в нові додаткові акції. Як наслідок, це збільшує капітал банку. В ідеалі, після того, як банк відновиться та почне приносити більший прибуток, ви зможете повернути ці акції без втрат для капіталу.

Для допитливих

Цей механізм був придуманий для того, щоб коштом дешевих засобів нових акціонерів, які до того були кредиторами, відновити роботу організації. Передбачається, що після того як банк буде фінансово оздоровлений, його акції виростуть в ціні, і акціонери зможуть забрати свої кошти. Якщо, звісно, процедура не пов'язана із судовими рішеннями.

Історична довідка

В Україні про цю процедуру заговорили у 2016, після націоналізації "ПриватБанку". Банк був визнаний неплатоспроможним, і всі активи його екскерівників та пов'язаних з керівниками осіб були примусово конвертовані в нові акції. Що повинно було би зменшити суму, яку державі необхідно було вкласти в "ПриватБанк" задля забезпечення його фінансової стійкості та достатнього капіталу.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди