Кожна десята людина може заразити інших коронавірусом і після 10-денної самоізоляції — дослідження

Кожна десята людина може заразити інших коронавірусом і після 10-денної самоізоляції — дослідження

Кожна десята людина може заразити інших коронавірусом і після 10-денної самоізоляції — дослідження

Кожна десята людина, хвора на COVID-19, навіть після 10-денної самоізоляції може заразити коронавірусом інших. У декого вірус може зберігатися в організмі ще більше — до 68 днів. Про це йдеться в дослідженні в науковому виданні International Journal of Infectious Diseases, повідомляє пресслужба Ексетерського університету (Англія).

У дослідженні взяли участь 176 жителів Ексетера, в яких був підтверджений COVID-19. Науковці перевіряли динаміку їхньої захворюваності за допомогою спеціального тесту, який виявляє вірус в організмі лише тоді, коли той є активним і може потенційно призвести до інфікування інших людей.

З’ясувалося, що в 13% учасників дослідження концентрація коронавірусу в організмі все ще становила небезпеку для оточення і після 10 днів самоізоляції — саме такий період наразі рекомендують у Великій Британії для невакцинованих громадян, в яких підтвердився COVID-19.

Читайте також: Через 20 хвилин частинки коронавірусу в повітрі стають на 90% менш заразними — дослідження

"Хоч це порівняно невелике дослідження, його результати вказують на те, що коронавірус може бути потенційно заразним і через 10 днів, що загрожує подальшому його поширенню. Крім того, люди (в яких коронавірус був активним після 10 днів — ред.) не виявляли явно незвичних симптомів. Це означає, що ми не зможемо передбачити, кими вони будуть", — зауважує Лорна Гаррієс із Медичної школи Ексетерського університету, яка рецензувала дослідження.

Провідний автор дослідження, науковець Медичної школи Ексетерського університету Мерлін Дейвіс, пояснює: результати вказують, що в деяких випадках, особливо коли йдеться про людей із груп ризику, правила самоізоляції та інші COVID-обмеження варто переглянути. Він із колегами планує розширити вибірку учасників і підтвердити свої результати.

Читайте також: Науковці виявили антитіла, які нейтралізують “Омікрон” та інші варіанти коронавірусу

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте також

Може передаватися через повітря. Огляд наукових досліджень про коронавірус

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок