Росія за політичними і релігійними мотивами нині переслідує 130 громадян України — Денісова

Росія за політичними і релігійними мотивами нині переслідує 130 громадян України — Денісова

Росія за політичними і релігійними мотивами нині переслідує 130 громадян України — Денісова
Facebook

Російська Федерація за політично-релігійними вмотивованими звинуваченнями нині переслідує 130 громадян України. З них 121 людина перебуває в ув’язненні, у тому числі 2 жінки. Про це 12 січня, у День українського політв’язня, повідомила омбудсманка Людмила Денісова.

За її словами, 15 політв'язнів перебувають у тимчасово окупованому Криму, 106 громадян – на території Російської Федерації. Також 9 людей позбавлені права на свободу пересування.

“76 осіб вже засуджено на тривалі терміни, решта – 45 осіб перебувають під судом і слідством”, — повідомила Денісова.

Серед ув’язнених – багатодітні батьки, люди з тяжкими захворюваннями, громадські журналісти та правозахисники. У сім’ях українських політв’язнів Кремля залишилися без батьківської опіки та уваги 207 неповнолітніх дітей, повідомила омбудсманка.

“Нехтуючи міжнародним гуманітарним правом, у незаконному ув'язненні продовжують порушуватися права українських громадян: на справедливий судовий розгляд, ефективний засіб правового захисту, свободу та особисту недоторканність, надання медичної допомоги, на свободу віросповідання”, — заявила Денісова.

За словами омбудсманки, захист прав українських громадян та їхнє звільнення залишається її пріоритетом і спільним завданням усіх органів влади та міжнародної спільноти.

День українського політв’язня відзначається в Україні щороку 12 січня на честь людей, які були заарештовані через політичні переконання.

Що відомо

  • Майже 2 роки окупанти утримують у полоні 20-річного Богдана Максименка. У хлопця вроджена вада серця, стан його здоров'я — критичний.
  • Денісова вимагає надати екстрену медичну допомогу українському політв'язню Івану Яцкіну.

Читайте також

"Отримують насолоду від катувань". Ексв’язень розповів про злочини Росії на Донбасі

Поїхала визволяти сина: окупанти 3 роки тримають у полоні Олену Зайцеву та її сина

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок