У Харкові директорку театру зняли з конкурсу через ненадання документу про знання української

У Харкові директорку театру зняли з конкурсу через ненадання документу про знання української

У Харкові директорку театру зняли з конкурсу через ненадання документу про знання української
kharkov.ua

Керівницю театру "Арабески" Світлану Олешко зняли з конкурсу на обрання директора Харківського академічного російського драматичного театру імені О.С. Пушкіна. Причиною стало неподання до конкурсної комісії сертифікату про володіння українською мовою.

Про це повідомляє видання Lb.ua.

Перше засідання конкурсної комісії відбулось 10 січня. За підсумками розгляду технічних вимог до кандидатів, з 8-ми осіб, що подали документи, до наступного етапу допустили лише трьох: Сергія Москаленка, Інгу Лобанову, Наталю Мисенко.

Серед тих, кого комісія відсіяла, — керівниця театру "Арабески" Світлана Олешко. Очолюваний нею театр є одним з перших новітніх українських авангардних театрів, який працює переважно зі складними соціальними та історичними темами. Театр був одним із ключових в культурному житті Харкова в двотисячні роки та сприяв поширенню українськомовної культури.

За даними видання, Олешко — авторка кандидатської роботи з української філології на тему "Формальне експериментаторство в українській прозі 20-х років ХХ століття".

Читайте також: Американська режисерка працює над новою виставою у харківській резиденції "Слово"

Як повідомила одна з членкинь конкурсної комісії Вероніка Склярова (представниця від ГО Арт Дот), комісія не мала зауважень до кваліфікації заявниці, що вказано у протоколі засідання. Формальною причиною відмови стала відсутність в Олешко сертифікату про володіння українською мовою.

Однак співавторка закону про конкурсні комісії та закону про державну мову, учасниця Коаліції дієвців культури Ірина Подоляк зазначила, що довідка про володіння українською в списку необхідних на подання документів на цьому етапі не значиться.

"Закон про мову передбачає необхідність володіти українською мовою, однак, мовний сертифікат могли б вимагати як мінімум на другому етапі роботи комісії, коли кандидати відстоюють свої програми. Відмова в подальшому проходженні конкурсу через відсутність сертифікату є маніпуляцією: усі кандидати мають право донести копію свідоцтва про середню освіту до другого засідання комісії", — повідомила Подоляк.

Олешко планує оскаржити результати роботи комісії в адміністративному суді та вимагати визнання конкурсу недійсним.

Що відомо

Влітку 2021 року попередній конкурс на посаду директора Харківського театру російської драми імені Пушкіна виграв 72-річний перший заступник попереднього директора та ексдепутат облради Анатолій Вінник. За освітою він — інженер-теплоенергетик. Його не призначили директором через недостатню кількість голосів депутатів облради.

На початок