Допомагають тваринам перезимувати. На Буковині облаштували підгодівельні майданчики

Допомагають тваринам перезимувати. На Буковині облаштували підгодівельні майданчики

Допомагають тваринам перезимувати. На Буковині облаштували підгодівельні майданчики
Фото ілюстративне

У лісгоспах Буковини для диких тварин облаштували підгодівельні майданчики. Їх щодня наповнюють пшеницею, вівсом та кукурудзою. Роблять це, бо взимку тваринам складно знайти їжу.

Про це у коментарі Суспільному розповів мисливствознавець Руслан Рудий.

За його словами, лише у Красноїльському мисливському господарстві, у вільних умовах проживає 28 зубрів, понад 90 оленів та приблизно 200 косуль. Також ведмеді, вовки та рисі. У лісових годівничках для диких тварин є сіно та кормові віники.

"Тварин підгодовують до тих пір, поки не розтопиться сніг, поки не виросте зелена молода трава, щоб звір міг перейти на соковиті корми", – каже Рудий.

У теплий період дикі тварини харчуються лише природним кормом, зокрема ожиною та молодими пагонами дерев.

До зими лісівники готуються заздалегідь. Топінамбурубагаторічна трав'яниста рослина висотою близько півтора метра. Її вирощують в грунті. Крім звичної нам назви, його часто називають «земляною грушею»., пшеницю та овес вирощують на власних харчових полях. Рудий каже, що лісівники засівають їх щовесни. Одну частину поля тварини з’їдають до осені, з іншої роблять заготівлю на зиму.

З літа починають збирати кормові віники, які роблять з гілок дерев чи рослини топінамбури. Також збирають сіно. Цьогоріч заготовили понад 25 тонн.

Читайте також

У лісництві на Буковині вбили оленя: браконьєра розшукують

Лебідь у квартирі. Чернівчанин прихистив птаха з запаленням легень і лікує його вдома

На початок