Звичайних українців не зобов’язуватимуть декларувати іноземне громадянство — ДМС

Звичайних українців не зобов’язуватимуть декларувати іноземне громадянство — ДМС

Звичайних українців не зобов’язуватимуть декларувати іноземне громадянство — ДМС
Global Citizen Solutions

Звичайних громадян України не будуть зобов’язувати декларувати громадянство інших держав у разі його наявності.

Про це в інтерв’ю виданню "Цензор" повідомила голова Державної міграційної служби (ДМС) Наталія Науменко.

"Таке декларування не буде обов’язковим для пересічних громадян. Обов’язок задекларувати іноземне громадянство стосуватиметься осіб, які працюють в органах державної влади або місцевого самоврядування, судових, правоохоронних органах, загалом тих, хто виконує функції держави, або претендує на зайняття таких посад", – повідомила вона.

Зокрема, ця норма стосуватиметься й народних депутатів.

"Діяльність народних депутатів передусім прописана в Конституції України, а вже далі деталізована у Законі "Про статус народного депутата України", але, повторюся, у рамках Конституції. І всюди зазначено, що народним депутатом може бути громадянин України. А його повноваження припиняються, крім іншого, лише у разі припинення ним громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України. Жодних привілеїв ні для депутатів, ні для будь-кого іншого немає", – зазначила Науменко.

За словами посадовиці, при цьому громадянин буде повинен самостійно декларувати наявність кількох паспортів.

"Якщо не задекларував вчасно – це адміністративна відповідальність. А якщо це ще й виявить СБУ при працевлаштуванні на якусь посаду, це вже кримінальна відповідальність. Наша держава мусить дбати про національну безпеку, тому мають бути певні запобіжники", – розповіла голова ДМС.

Наталія Науменко додала, що для людей із множинним громадянством застосовуватимуться певні обмеження. Зокрема, вони не зможуть влаштуватися на державну службу та не отримають доступ до державної таємниці.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Що відомо

  • Верховна рада зареєструвала ініційований президентом проєкт закону про множинне громадянство і відповідальність за його приховування.
  • Під час виступу у Верховній раді 2 грудня Володимир Зеленський заявив, що для українців, які мешкають у США, Канаді, ЄС, є важливим питання множинного громадянства. Таким чином, за його словами, українці з усього світу відчуватимуть себе "не діаспорою, не просто людьми українського походження, а людьми українського громадянства, рівними українцями".
  • 22 вересня Президент Володимир Зеленський запропонував надати подвійне громадянство українцям, які проживають за кордоном.
  • 26 лютого Рада національної безпеки та оборони доручила Кабінету міністрів розробити законопроєкт щодо осіб з подвійним громадянством.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що бізнесмен Ігор Коломойський не зможе обіймати жодні державні посади, допоки він матиме інші громадянства, окрім українського.
  • У Верховній раді зареєстровано зміни до кількох законів щодо іноземного громадянства, яким пропонується легалізувати подвійне громадянство в Україні.
  • Голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк заявив, що громадянам можуть дозволити мати два паспорти, але будуть обмеження щодо РФ.
  • Заступниця голови депутатської фракції "Слуга народу" Олена Шуляк заявила, що в законопроєкті про подвійне громадянство виключена спрощена процедура для країни-агресора, а перелік країн для його отримання визначатиме Кабінет міністрів.
  • Голова парламентської фракції "Слуги народу" Давид Арахамія виступив за посилення відповідальності за брехню в е-деклараціях щодо громадянства.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок