У Слузі народу розповіли, хто визначатиме країни для подвійного громадянства

У Слузі народу розповіли, хто визначатиме країни для подвійного громадянства

Ексклюзивно
У Слузі народу розповіли, хто визначатиме країни для подвійного громадянства

Заступниця голови депутатської фракції "Слуга народу" Олена Шуляк заявляє, що в законопроєкті про подвійне громадянство виключена спрощена процедура для країни-агресора, а перелік країн для його отримання визначатиме Кабінет міністрів.

"Нам закидають наміри легалізувати видачу російських паспортів на окупованих територіях. Це неправда. Спрощена процедура отримання громадянства для країни-агресора взагалі неможлива. В законопроєкті прописаний для цього спеціальний запобіжник. Загалом, отримання подвійного громадянства передбачає спрощену процедуру", — розповіла Шуляк в ефірі Українського радіо.

За її словами, процедура і перелік країн, з якими можна отримувати подвійне громадянство, затверджуватиметься через Кабінет міністрів.

"Там дуже прискіпливо розглядатимуть кожен випадок, тому жодна людина з країни-агресора не отримає наш український паспорт", — підкреслила Шуляк.

Депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко додав, що, на його думку, в умовах агресії Росії щодо України питання подвійного громадянства є не на часі.

Що відомо

  • 13 грудня 2019 року у Верховній Раді був зареєстрований законопроєкт №2590 про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства.
  • Її автором зазначений президент Володимир Зеленський.
  • У документі зокрема пропонується надавати можливість отримання українського громадянства без оформлення процедури виходу з громадянства іншої країни.
  • Голова Державної міграційної служби Максим Соколюк заявив, що громадянам можуть дозволити мати два паспорти, але будуть обмеження щодо РФ.
На початок