Перевізники відмінили рейси 54 автобусів, які їздять через Кропивницький. Чому так сталося

Перевізники відмінили рейси 54 автобусів, які їздять через Кропивницький. Чому так сталося

Перевізники відмінили рейси 54 автобусів, які їздять через Кропивницький. Чому так сталося
Суспільне Кропивницький

Перевізники відмінили рейси 54 автобусів, які їздять через Кропивницький. Чому і на які маршрути не виїхали автобуси, читайте в матеріалі Суспільного.

Автостанція № 1 у Кропивницькому

На цій автостанції на 4 січня запланували 117 рейсів, з них 32 – невиконані. "Це, зокрема, до міст Кривий Ріг та Горішні Плавні. Відміна рейсів не пов'язана з погодою, причини різні. Перевізники телефонують навіть у день відправлення та відміняють рейси", – сказала диспетчерка автостанції № 1 Ольга Мороз.

Жителька села Підлісне Кропивницького району Зінаїда Махно три години чекала на автобус, щоб доїхати додому. "Це так з місяць, мабуть. Раніше у нас чітко ходив о 07:30 з Підлісного. Відмінили його. Опівдні немає, на першу годину – немає. Єдиний надійний автобус, який їде з Олександрівки".

Автостанція № 2 у Кропивницькому

"На 12-ту годину дня мали відправитися 177 рейсів, – розповіла начальниця автостанції № 2 Валентина Гось. – 22 не відбулись. Автобуси просто до нас не заїхали. Про зірвані рейси ми повідомляємо перевізників, а вони вже з’ясовують, чого не виїхали".

Опівдні на станції стояв кропивничанин, який просив не називати його ім'я та прізвище. Розповів, добирається на роботу у село Новопавлівка Новоукраїнського району попутними автобусами. І так другий місяць. "Ми не знаємо, чого він не ходить", – сказав чоловік.

Що кажуть перевізники

Підприємство-перевізник, яке очолює Наталія Пікуліна, обслуговувало дев'ять маршрутів. Нині залишилося чотири. "Подорожчали запчастини та метан. Зараз він коштує 59 гривень 96 копійок, тоді як пару місяців тому був 15-18 гривень. Такі маршрути, як Копанки, ми закрили взагалі. Деякі призупинили на зимовий період чи до весни. Один з маршрутів на Олександрівку призупинений. Деякі рейси скоротили: де було два на день, наприклад Красносілля-Верещаки, зробили один".

Що каже обласна державна адміністрація Кіровоградщини

Замовник перевезень на понад 300 внутрішньообласних та приміських маршрутах – обласна адміністрація, сказав начальник управління інфраструктури Володимир Дмитренко. "Адміністрація з перевізниками уклала договори. В них чітко зазначені критерії виконання рейсів. Відсоток виконання рейсів на маршрутах повинен бути не нижчий 95%. Якщо перевізники не виконують свої зобов’язання з регулярності рейсів, до них застосовуються санкції, у тому числі розриваються договори."

Нині розірвали договори з десятьма перевізниками. Оголосили конкурс на 32 внутрішньообласні маршрути. "Це, зокрема, Кропивницький-Знам’янка, Рубаний Міст, Гаївка. Ще вісім приміських рейсів у колишньому Олександрійському районі, які з’єднують Олександрію та найближчі села. Чотири маршрути, що з’єднують Світловодськ з найближчими селами"

Конкурс відбудеться 26-го січня.

На початок