Нові позначки у правах, штрафи і дорожні знаки — експерт про 2022 рік для водіїв

Нові позначки у правах, штрафи і дорожні знаки — експерт про 2022 рік для водіїв

Ексклюзивно
Нові позначки у правах, штрафи і дорожні знаки — експерт про 2022 рік для водіїв
Посвідчення водія. Фото: УНІАН

З 29 грудня українці, які склали водійський іспит на авто з автоматичною коробкою передач, отримують відповідну позначку в посвідченні й не зможуть кермувати автомобілем на "механіці". А вже незабаром, з 2022 року, повертається обов’язковий техогляд авто, може зрости ціна на вживані автівки й збільшиться розмір штрафів за порушення правил дорожнього руху. Це не єдині зміни, які чекають на автомобілістів. Про них Українське радіо дізнавалося в Миколи Голодняка, керуючого партнера адвокатського об’єднання "Attorneys United".

Про зміни у водійських посвідченнях

Що стосується українських посвідчень водія старого зразка, то вони не відповідають вимогам ЄС, і тому за кордоном, наприклад, взяти автомобіль в оренду вам не вдасться. В Україні поки що вони не підпадають під штрафні санкції і є чинними.

Накази, створені Національною поліцією, на мою думку, підлягають оскарженню, тому можна оскаржити вимогу щодо обов'язкової заміни посвідчення водія. Проте для зручності, для себе особисто, його варто замінити на посвідчення нового зразка. Хоча б тому, що вони не потрапляють до порталу "Дія".

Читайте також: Уряд прирівняв електронні водійське посвідчення, техпаспорт та студентський квиток до паперових

Щодо нововведення про позначку про автоматичну коробку передач, яка має з'явитися в Україні у водійських посвідченнях, і свідчитиме про те, що водій з таким документом має право керувати автомобілем лише з автоматичною коробкою передач, слід звернутися до практики ЄС.

Зокремар в Італії досі заборонено навчання на автомобілях із автоматичною коробкою передач. Також існує така особливість, що для того, щоби мати право кермувати транспортним засобом на дорогах, недостатньо водійського посвідчення, потрібно мати практичний досвід водіння.

Раніше видані водійські посвідчення поки що не зазнаватимуть змін. Але у разі втрати, переоформлення у зв’язку зі зміною прізвища, поновлення документа або ж його першої видачі посвідчення вже видаватимуть за новими правилами, зі спеціальною позначкою про автоматичну коробку передач.

Про зміни до ПДР

Що ж до анонсованих змін з дорожніми знаками, то варто один раз глянути в інтернеті, якими будуть нові позначки і що вони означають, і досвідчені водії швидко запам’ятають нововведення.

Зміни в правилах, що стосуються мікроелектротранспорту, Верховна рада досі не ухвалила, а саме питання досі залишається неврегульованим. Станом на сьогодні рух скутерів та самокатів досі буде здійснюватися по смузі для велосипедів.

Читайте також: Коли і як в Україні врегулюють рух електросамокатів. Пояснює експертка

Про обов’язковий техогляд

В Україну повертається обов’язковий техогляд. І я вважаю, що він повинен бути, оскільки чимало транспортних засобів на українських дорогах не відповідають вимогам ТО. Тому чимало дорожньо-транспортних пригод трапляються саме через неналежний технічний стан автомобілів.

Як саме механічно буде реалізованою ця практика, поки що мені стверджувати важко. Але я думаю, що першочергово складнощі з проходженням ТО виникнуть в автомобілів, які не відповідають екологічним вимогам. Дотримання екологічних вимог щодо експлуатації транспортних засобів є одними з обов’язкових для продовження інтеграції у ЄС.

Читайте також: Фура на дорозі: як уникнути небезпечних ситуацій

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

На початок