Фура на дорозі: як уникнути небезпечних ситуацій

Фура на дорозі: як уникнути небезпечних ситуацій

Фура на дорозі: як уникнути небезпечних ситуацій
Фото: VSAT

13 загиблих і 7 травмованих – ДТП, що сталася 7 грудня, стала однією із наймасштабніших на Чернігівщині. Вантажівка зіштовхнувлася з фурою. Наступного дня вантажівка зіткнулася з трактором біля села Рівнопілля. Відтак, Суспільне вирішило розібратися у деталях керування великогабаритним транспортом.

Чим відрізняється керування фурою та легкового автомобіля? Які складнощі на дорозі може викликати великогабаритний транспорт та яких правил слід дотримуватись, щоб уникнути небезпечних ситуацій? Про це суспільному в програмі «Ранні пташки» на «Українському радіо: Чернігівській хвилі» розповіли викладач Чернігівського державного обласного навчально-курсового комбінату Владислав Шубін та інструктор приватної чернігівської автошколи Юрій Маринченко.

Особливості навчання водіїв фур

«Перепідготовку водіїв категорій, які вже є водіями категорії С (вантажний автомобіль) проходять в навчальних організаціях протягом півтора місяця. Це теоретичні і практичні заняття. Як правило, в автошколу приходять водії з досвідом роботи на автопоїздах, вони мають і теоретичні і практичні знання. Завдання автошкіл – підвищити кваліфікацію водія, навчити керувати великогабаритним транспортом та повторити правила дорожнього руху», – зазначив Владислав Шубін.

За його словами, водій повинен обов’язково мати не менше одного року досвіду роботи керування вантажівкою.

В чому відмінність водіння великогабаритним транспортом та легковим?

«Через те, що вантажний автопоїзд відрізняється великою масою, збільшується гальмівний шлях. Керування в темний час доби покладає на водія великогабаритного транспорту значно більшу відповідальність, на відміну від водія легковика», – говорить Владислав Шубін.

Каже, навчання зазвичай проходить восени та взимку, коли складні дорожні умови.

Які додаткові складнощі у водіїв фур виникають під час руху, на відміну від водіїв легкових автомобілів?

«Легковий автомобіль, це взагалі інший транспортний засіб, керування ним – геть інша справа. Вони відрізняються і вагою, і динамікою, і габаритами. Головне – не доводити автопоїзд до екстреного стану», – каже Юрій Мартиненко.

Чи можна сказати, що фура – додаткова небезпека на дорозі?

«Практика показує, що водії-далекобійники мають великий досвід роботи, як в Україні, так і закордоном. Як правило, це дисципліновані водії, які добре знають правила дорожнього руху, але я вважаю, що водії занадто багато працюють на внутрішніх перевезеннях, що призводить до підвищеної втомлюваності, а це, в свою чергу, призводить до ДТП», – додав Шубін.

Що варто знати водієві перед тим, як сідати за кермо автотранспорту?

«Перед осінньо-зимовим періодом водій обов’язково повинен провести поглиблений огляд підвісного складу, звернути увагу на гальмівну систему, на роботу кермового управління, на роботу приладів світлової сигналізації та переглянути автомобільні шини. Також щоденно перед виїздом на лінію механік проводить технічний огляд. За технічний стан будь-якого транспорту відповідальність несе лише водій», – зазначив викладач Чернігівського державного обласного навчально-курсового комбінату.

Що варто знати іншим учасникам дорожнього руху, які йдуть на дорозі разом з фурою?

За словами Владислава Шубіна, на дорозі водіям легкових автівок слід обирати правильну дистанцію та безпечний інтервал, особливо при зустрічному роз’їзді. Коли рухається автопоїзд з великою швидкістю, то причеп може займати більшу частину дороги. Також слід бути особливо уважними, рухаючись на випередження перед фурою.

Як погодні умови впливають на рух автотранспорту?

«Основний фактор – значно погіршується зчеплення коліс і стає значно складніше керувати. Основний принцип грамотного водія – чим гірші дорожні умови, тим менша швидкість руху та більший боковий інтервал», – каже Шубін.

Якщо на автомобілі є знак «Ш» (шипована гума), чи є це додатковим приводом для виникнення ДТП?

«Зараз вже шипована гума використовується рідше за звичайну зимову. Проте, водій повинен знати, що гуму варто змінювати при температурі +5. На шипованій гумі краще за все їздити на утрамбованому снігу», – розповів Владислав.

Інструктор додає, що на холодному асфальті шипованою гумою керувати складніше, ніж звичайною.

Як уникнути заносу?

«Причини заносу: перевищення безпечної швидкості, різке гальмування, різкий поворот керма, різке натискання на педаль газу. Якщо робити все плавно та рухатися з безпечною швидкістю, тоді заносу не буде», – зазначив Шубін.

Читайте також:

ДТП із найбільшою кількістю травмованих і загиблих за останні 15 років на Чернігівщині

Вибір редакції

На початок