Суд у справі вбивства тернопільської тату-майстрині: що відомо

Суд у справі вбивства тернопільської тату-майстрині: що відомо

Суд у справі вбивства тернопільської тату-майстрині: що відомо
Фото: Діана Ярошенко/Суспільне

Андрій Горбатюк, якого засудили за вбивство тернопільської тату-майстрині Тетяни Підвашецької, перебуватиме у Дрогобицькій виправній колонії до 28 лютого. Таке рішення сьогодні ухвалила колегія суддів Тернопільського апеляційного суду. Подав клопотання про продовження терміну перебування під вартою Горбатюка прокурор Орест Дуць.

"Під час досудового розслідування кримінального провадження відносно обвинуваченого Горбатюка був застосований запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, який слідчими суддями, судами першої інстанції, апеляційної та касаційної інстанцій неодноразово продовжувався. Останнього разу ухвалою Тернопільського апеляційного суду від 15 листопада 2021 року терміном на 60 днів до 13 січня 2022 року, включно. Враховуючи те, що справа по суті ще не слухалась та враховуючи велику кількість неробочих днів, яка повинна бути в цей період, існує ризик, що судовий розгляд даного кримінально провадження в апеляційній інстанції до 13 січня 22 року не завершиться. Тому виникла необхідність продовження строку запобіжного заходу", – каже Дуць.

Суд у справі вбивства тернопільської тату-майстрині: що відомо
Якщо клопотання задовольнять, то наступне засідання буде 27 січня. Фото: Діана Ярошенко/Суспільне

Адвокат Андрія Горбатюка Петро Череватий просив для свого підзахисного цілодобового домашнього арешту:

"Вважаю, що обвинувачення в даній справі є не обґрунтоване. Стосовно існування ризиків в даному кримінальному провадженні – я вважаю, що навіть якщо вони існують, можна запобігти їм, застосувавши цілодобовий домашній арешт за адресою місця проживання та реєстрації обвинуваченого, а саме – вулиця Руська. Обвинувачений, перебуваючи під домашнім арештом, не зможе вчиняти інші кримінальні правопорушення, не зможе незаконно впливати на свідків".

До розгляду апеляції не дійшли. Адвокати родини Тетяни Підвашецької не встигли ознайомитися з документами, які подав Андрій Горбатюк, про це розповів один із адвокатів Василь Притула. Тому, каже, просили перенести засідання:

"Відповідно до кримінально-процесуального кодексу, копій апеляційної скарги чи доповнень, в цьому випадку, на обвинуваченого не покладається обов’язок надавати суду, тобто, це наша функція, прийти в суд і ознайомитися із вказаними доповненнями. І після того я вже зможу висловити свою позицію щодо того, чи ці доповнення якісь ґрунтовні, чи ні. Ми ще не отримали їх. Є факт подання і автоматично тепер ми будемо ознайомлюватись".

Справу розглянуть 27 січня, розповів судді Василь Сарновський. На попередньому засіданні, 6 грудня, перенести розгляд просив Андрій Горбатюк. Обвинувачений сказав, що хоче додати доповнення до апеляційної скарги.

Нагадаємо, Тетяну Підвашецьку вбили в квітні 2019 року. Підозрюваного Андрія Горбатюка Тернопільський міськрайонний суд засудив до довічного ув’язнення за умисне вбивство, вчинене з особливою жорстокістю. Обвинувачений подав апеляцію і йому змінили термін покарання з довічного до 15 років ув'язнення. 22 вересня цього року Касаційний кримінальний суд не погодився з цим рішенням і направив апеляцію Горбатюка на повторний розгляд.

Читати також

Читайте нас у Telegram - екстрені новини

Підписуйтеся на Суспільне Тернопіль у Viber

Приєднуйтеся до нас в Instagram

На початок