На сайті президента триває збір підписів під петицією екоактивіста Артема Приходька. Активіст вимагає суттєво збільшити штрафи за викидання сміття у неналежному місці аби активізувати боротьбу із незаконними звалищами. 30 грудня, за 5 годин до завершення збору підписів, петицію вже підтримали понад 25 тисяч осіб.
Текст петиції розміщений на сайті президента.
Як пише автор петиції, у 2020 році в Україні за офіційними даними було виявлено 22,6 тисячі несанкціонованих звалищ загальною площею 0,56 тисячі гектарів. Активіст наголошує, що наразі передбачені законодавством штрафи за забруднення навколишнього середовища є надто малими, а тому громадяни не бояться бути покараними.
Читайте також: Рада заборонила продаж пластикових пакетів з 2022 року. Що це означає
"Кожен звичайний громадянин, який викидає з вікна автомобіля пусту пляшку, не боїться понести відповідальність, оскільки суму штрафу він може з легкістю знайти в своєму гаманці", – пише Приходько.
Така ж проблема стосується і підприємств, адже, за словами активіста, штрафи за вивезення відходів у сусідній ліс наразі є меншими аніж вартість оренди вантажівки для вивезення цих відходів.
Саме тому автор петиції пропонує суттєво збільшити штрафи за засмічення територій фізичними та юридичними особами та сподівається, що такий крок міг би суттєво вплинути на свідомість громадян.
"Збільшення розмірів штрафів стало б рухомим важелем впливу на свідомість громадян та послугувало б додатковим джерелом фінансування сфери екології, захисту природних ресурсів та сфери сортування побутових відходів", – підсумовує Приходько.
Що відомо
- В країнах ЄС 3 липня набула чинності заборона на виробництво та продаж пластикового посуду одноразового використання.
- 1 червня Верховна рада підтримала у повторному другому читанні законопроєкт, який забороняє продаж пластикових пакетів з 2022 року
- 27 листопада 2020 року німецький Бундестаг заборонив використання пластикових пакетів. Супермаркети перестануть їх пропонувати з 2022 року.
Читайте також
Заборона пластикових пакетів: що зміниться для виробників та покупців
"На пакеті стоїть біомаркування, але за фактом він може і не розкладатися” — експерт
Кропивницькі криміналісти зібрали для переробки 50 кілограмів пластикових кришок
У Франківську з переробленого пластику створюватимуть лавки
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.