Україна не збирається визнавати "Спутнік V" чи будь-яку іншу вакцину проти COVID-19 російського виробництва.
Про це під час пресконференції заявила віцепрем'єрка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, передає кореспондентка Суспільного Ліля Гончарук.
"Ми не визнаємо і не будемо визнавати російську вакцину", – наголосила посадовиця.
За її словами, при цьому Україна готова вакцинувати всіх своїх громадян безпосередньо на пунктах пропуску, розташованих на кордонах з окупованими територіями.
"У нас є можливість забезпечити вакцинацію на пунктах КПВВ наших громадян, наприклад на Чонгарі чи на Каланчаку, на Станиці Луганській", – пояснила віцепрем’єрка.
Верещук додала, що при цьому Україна готова забезпечити щеплення вакцинами світового виробництва.
"Питання про визнання "Спутнік чи "Спутнік Лайт" взагалі не стоїть", – підсумувала вона.
Що відомо
- Станом на ранок 29 грудня в Україні зафіксовано 5454 нових підтверджених випадки коронавірусної хвороби. Протягом доби проти COVID-19 вакциновано понад 130 тисяч людей, загалом від початку вакцинальної кампанії зроблено понад 28 мільйонів щеплень.
- Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що найближчим часом планується щепити 50 % дорослого населення країни.
- Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив, що у 2022 році Україна отримає загалом майже 42 мільйони доз вакцини проти COVID-19.
- 18 грудня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що в Україні підтвердили перший випадок захворювання новим штамом коронавірусу "Омікрон". Згодом Ігор Кузін повідомив, що пацієнт одужав.
- МОЗ вирішило посилити протиепідемічні вимоги до проведення масових новорічно-різдвяних заходів, щоб не спровокували збільшення кількості хворих на COVID-19.
- Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ щодо введення додаткової дози вакцини від COVID-19, який передбачає щеплення бустерною дозою окремих категорій населення.
Читайте також
COVID-страхи: чому третина населення України — проти вакцинації? Інтерв’ю з соціальним психологом
Що зробила Україна у боротьбі з коронавірусом і чого чекати в 2022-му. Інтерв'ю з представниками МОЗ
Яка різниця між додатковою і бустерною дозами COVID-вакцини. Пояснює очільник МОЗ
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!