"Знову зможе ходити": у Львові 5-річній дівчинці провели операцію на спинному мозку

"Знову зможе ходити": у Львові 5-річній дівчинці провели операцію на спинному мозку

"Знову зможе ходити": у Львові 5-річній дівчинці провели операцію на спинному мозку
1 ТМО Львова

У Львівській дитячій клінічній лікарні, що на вулиці Орлика, хірурги провели дитині операцію на спинному мозку. Після реабілітації дівчинка знову зможе ходити. Про це повідомили на Facebook-сторінці Першого територіального медичного об'єднання Львова.

Як повідомили у пресслужбі лікарні, Христина народилася здоровою. Дівчинка активно розвивалася, а в рік, відповідно до норми, почала ходити. Втім, за кілька місяців м'язи ніг у дитини почали перенапружуватися. Через це дівчинка не могла стати на стопи та ходити без візочка-опори.

"Причина — генетична хвороба Штрюмпеля. Це спадкове захворювання, за якого вражаються бічні і передні спинномозкові стовпи. Хвороба небезпечна паралічем нижніх кінцівок. Спершу лікарі приписували дитині ліки, які знімають напругу в ніжках. Підключили реабілітацію, однак недуга прогресувала і за якийсь час стало зрозуміло – без операції ходити дитина не зможе".

Після консультацій у клініках в Туреччині, Ізраїлі та Польщі батьки звернулися до медиків дитячої лікарні на Орлика. Там нейрохірурги провели дитині хірургічне втручання. Під час операції лікарі перерізали чутливі нерви, які йдуть від спинного мозку до ніг. Саме вони провокували напруження. У лікарні розповіли, таку операцію провели вперше:

"Таке складне нейрохірургічне втручання у дитячій лікарні на Орлика виконане вперше. Операція минула успішно. Неозброєним оком видно: напруга у м’язах ніжок нашої маленької пацієнтки зменшилася. Наразі дівчинка проходить реабілітацію. І хоча без опори вона ще не ходить, але уже може повністю ставати на стопи".

Як повідомили лікарі, якщо позитивна динаміка буде продовжуватися, 5-річна Христина невдовзі зможе вільно ходити.

Читайте також: Пухлину діагностували в 3 місяці. У Львові хірурги прооперували дитину через півсантиметрові розрізи

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок