Фондовий ринок США рекордно обвалився

Фондовий ринок США рекордно обвалився

Фондовий ринок США рекордно обвалився
.

Після 11-річного періоду росту основні американські індекси Dow Jones і S&P 500 зазнали рекордного за три десятиріччя падіння. Фінансові аналітики вважають, що найближчим часом ситуація може тільки погіршитись.

Зокрема, 12 березня Dow Jones втратив 2352 пункти або майже 10%, що стало найбільшим обвалом із 1987 року, коли індекс впав за добу на 26,7%. У свою чергу, S&P 500 впав на 9,5% та загалом втратив 26,7% від найвищої позначки, зафіксованої у лютому.

Перехід до розпродажу всіх активів призвів до другої за тиждень автоматичної зупинки торгів на Волл-стріт. Сукупність цих подій означає перехід до "ведмежого тренду", коли на ринку переважають песимістичні настрої.

Якщо Dow Jones втратить цього тижня більш ніж 18,15%, це стане його найбільшим падінням в історії, зазначають аналітики.

На тлі кризи американського фондового ринку азійські ринки 13 березня також відкрилися суттєвим падінням. Зокрема, індекси у Японії, Таїланді та Індії втратили майже по 10%, після чого торги у Бангкоку та Мумбаї тимчасово було призупинено.

При цьому втрати у Китаї, який потроху оговтується від епідемії коронавірусу, були менш значними — індекс Shanghai Composite знизився лише на 3%. Решта регіональних азійських ринків у першій половині дня 13 березня втратили від 4% до 6%.

Обвал фондових індексів спричинений кількома факторами, серед яких пандемія коронавірусу COVID-19, падіння промислового виробництва у Китаї та зниження цін на нафту, причому всі ці причини є взаємопов'язаними. Також через поширення захворювання у всьому світі скасовуються спортивні та культурні заходи, туристи відмовляються від подорожей, а пасажирообіг падає.

Що відомо

  • На тлі виходу Росії з угоди ОПЕК+, падіння цін на нафту та поширення коронавірусу COVID-19 9 березня обвалилися фондові біржі США, країн Азії та Європи.
  • Падіння підсилили й інші фактори, зокрема, гальмування світової економіки через зниження виробництва у Китаї та пасажирських перевезень внаслідок епідемії коронавірусу.
  • Додаткове напруження спровокувало загострення протиріч між США, країнами ЄС і Китаєм щодо дотримання правил торгових операцій і стимулювання своїх економік, зокрема, нещодавнє рішення ФРС США знизити базову відсоткову ставку.
  • 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила епідемію вірусу Covid-19 пандемією.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що планує на 30 днів скасувати всі подорожі з Європи до Сполучених Штатів Америки. У Європейському союзі розкритикували рішення американського президента.
  • Європейські країни вдаються до все більших обмежень, щоб зупинити поширення коронавірусу.
  • Наразі в усіх країнах Євросоюзу зафіксовані випадки інфікування. Останньою країною, де виявили хворих, став Кіпр.
  • Через коронавірус авіакомпанії змушені відправляти у рейси "літаки-привиди" з мінімальною кількістю пасажирів, щоб не втратити слоти в аеропортах.
На початок