У Японії вперше ухвалили заходи для допомоги самотнім людям

У Японії вперше ухвалили заходи для допомоги самотнім людям

У Японії вперше ухвалили заходи для допомоги самотнім людям
Associated Press

Робоча група уряду Японії з питань самотності та соціальної ізоляції на своєму першому засіданні 28 грудня схвалила план пріоритетної допомоги людям, які почуваються самотніми та ізольованими. Про це повідомляє The Japan Times.

У плані визначено, що самотність і соціальна ізоляція є проблемами, які можуть статися з кожним і повинні вирішуватися всім суспільством. Для цього уряд закликають тісніше співпрацювати з приватним сектором і громадськими організаціями.

Передбачається створення цілодобової служби психологічних консультацій, що надаються телефоном і в соцмережах, а також "сприяння заходам, які дозволять самотнім та ізольованим почуватися ближчими до членів своєї громади".

"Украй важливо, що цей пріоритетний план — який буде опорою для уряду в його боротьбі із самотністю та ізоляцією — був схвалений уперше", — зазначив на засіданні робочої групи прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда. План переглядатимуть щороку.

Очолює робочу групу Тецусі Сакамото — міністр із питань самотності, призначений на цю посаду на початку 2021 року. Її створили на тлі зростання кількості самогубств у ЯпоніїЯпонська культура має довгу історію шанованих самогубств - сепуку, що здійснюються самураями, аби спокутувати свою провину та уникнути безчестя. Багато самогубств у сучасній Японії також відбуваються як спокута за допущену помилку, що накликає ганьбу, або заподіяну шкоду сім'ї, компанії, своїй спортивній команді, школі тощо., що пов’язують із пандемією COVID-19 і відповідним посиленням відчуття ізольованості серед людей.

За даними міністерства охорони здоров’я Японії, у 2020 році відбулися 20 919 самогубств — це перше з 2010 року зростання числа людей, які наклали на себе руки.

Серед завдань Сакамото на посаді перепис населення для пошуку самотніх людей, а також відстеження стану дитячої бідності в країні та координування допомоги літнім людям.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте також

Хікікоморі. Чому японська молодь не виходить з дому і як не стати хіккі

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок