11 день страйку гірників: профспілка висловила недовіру гендиректору "Лисичанськвугілля"

11 день страйку гірників: профспілка висловила недовіру гендиректору "Лисичанськвугілля"

11 день страйку гірників: профспілка висловила недовіру гендиректору "Лисичанськвугілля"
Суспільне Львів

28 грудня Лисичанська міська профспілкова організація Незалежної профспілки гірників України оголосила про недовіру генеральному директору АТ "Лисичанськвугілля" Юрію Ласікову.

Про це повідомляє голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець.

"Члени Лисичанської міської профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України стурбовані поглибленням критичної ситуації, що відбувається за останні 9 місяців на підприємстві АТ "Лисичанськвугілля" під час роботи виконуючого обов’язки генерального директора Ласікова Ю", – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Підземні страйки та голодування: на Донеччині та Луганщині страйкують гірники чотирьох шахт

У звернені до прем'єр-міністра України та міністра енергетики представники профспілки зазначили, що на підприємстві не виконується Програма розвитку гірничих робіт, відсутня робота з підготовки нових лав. Видобуток вугілля та проведення гірничих виробок впали до критичного мінімуму.

Також на підприємстві порушуються галузеві угоди, колективний договір та Конституція України щодо виплати зарплати.

"У зв’язку з невиплатою заробітної плати відбувається масовий відтік з шахт фахівців і кваліфікованих працівників", – йдеться у зверненні.

Читайте також: Четверту добу без їжі: на шахті Гірська голодує гірник, інші страйкарі відмовляються працювати

Станом на 28 грудня триває 11 день протесту гірників шахти "Новодружеська", яка входить до "Лисичанськвугілля". Гірники вимагають погасити заборгованість по зарплаті. Загальний борг підприємства перед гірниками становить 156 мільйонів гривень

"Призупинено видобуток вугілля, на шахті підтримується режим життєзабезпечення. Попри тиск з боку адміністрації підприємства, гірники відмовляються спускатися в шахту, доки їм не виплатять зарплатну заборгованість за 3 місяці", – повідомив Волинець.

25 грудня ввечері гірники шахти "Гірська" "Первомайськвугілля", піднялися на поверхню після п'ятиденного підземного страйку.

Що відомо

  • 22 грудня депутати Мирноградської міської ради підтримали звернення гірників до Верховної Ради України з вимогою виплатити борги по зарплаті.
  • Станом на ранок 21 грудня на Донеччині та Луганщині страйкують гірники чотирьох державних шахт: "Гірської" "Первомайськвугілля", "Новодружеської" "Лисичанськвугілля", "Капітальної" та "Центральної" "Мирноградвугілля". Гірники вимагають виплатити борги по зарплаті.
  • 17 грудня гірники шахти "Капітальна" державного підприємства "Мирноградвугілля" по закінченню зміни відмовились підійматись на поверхню. Вони вимагають погашення заборгованості по зарплаті.
  • 17 грудня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що держава повністю профінансувала зарплати для шахтарів у 2021 році, однак в окремих випадках гірники недоотримують гроші від реалізованого вугілля через дії керівництва шахт.
  • 16 грудня під будівлею Верховної ради відбувся мітинг шахтарів, які вимагали погасити перед ними багатомісячний борг за заробітною платою.
  • Станом на 11 листопада заборгованість по зарплаті працівникам державних шахт Донеччини складає 1 млрд гривень, Луганщини — 268,3 млн гривень.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок