Три кімнати, завішані вишивкою, предмети побуту дореволюційного та радянського періоду – в селі Камка Холминської громади староста захотів зберегти минуле села для майбутніх поколінь. За півроку назбирав по селу експонатів на кілька кімнат, відкрив музей і шукає більше приміщення для розширення, говорить староста Камківського старостату Володимир Івахненко.
"Пішов я до Торчевської Ганни Петрівни, знаю, що вона вишивала килими. Зараз ніхто його не вишиє. І вона мені подарувала. Кажу, може у Вас ще там щось є материне чи бабине, відкрийте скриню, подивимось".
Найціннішим експонатом у музеї Володимир Івахненко вважає картину, яку знайшов у старій хаті.

Хоча наскільки цінна тут та чи інша річ, не визначав. Є речі, якими користувалися і в дореволюційні, і в радянські часи, бо, каже Володимир, – це вже історія.
Саме вишивки в музеї найбільше – вишиваних сорочок, рушників, простирадл, скатертин. Багато робіт вісімдесятип’ятирічної майстрині Любові Мисник. Скільки за життя всього вишила, порахувати не може.

На кожному рушникові мереживо, яке також сама виплітала. Жоден візерунок мережива не повторюється. Зробила мереживо і на ще давніше простирадло, яке їй дісталося від її матері.
"Це матусин подарунок. Це мати вишила – моя мама руками, це - хрестиком", – говорить жителька села Камка Любов Мисник.

Її ж дітей вишиті рушники не зацікавили. Тому на пропозицію старости принести сюди свої роботи погодилася.
В музей надала і своє фото, на якому вона молода співала на сцені.
Три десятки односельців поповнили музей своїми речами. Тут можуть розповісти про історію кожної речі: і як вона потрапила сюди, і про її господарів. Прийти подивитись може хто завгодно.

Школярі – тут бажані гості, каже Володимир Івахненко. Ідея музею: показати дітям, як жили їхні бабусі-прабабусі. Всі експонати можна взяти в руки, роздивитися.
Тепер для музею староста хоче знайти більше приміщення, бо хоче встановити в музеї старовинні кросна, щоб показувати, як колись ткали полотно. І, каже, експонати ще збиратиме, не всіх односельців встиг розпитати.
Читайте також:
Ринок, пожежна частина, зоопарк – як рятували лелеку працівники ДСНС Чернігівщини