Що почитати? Ірен Роздобудько "Зів'ялі квіти викидають"

Що почитати? Ірен Роздобудько "Зів'ялі квіти викидають"

Що почитати українською
Ірен Роздобудько та її книга "Зів'ялі квіти викидають" . Getty Images

У романі української письменниці й журналістки Ірен Роздобудько йдеться про життєві історії двох актрис радянських часів Едіт Береш та Леди Ніжиної, яких об’єднало не лише кіномистецтво, а й кохання до одного чоловіка – успішного радянського сценариста.

Така книжкова рекомендація від докторки педагогічних наук, професорки кафедри української мови та літератури НУЧК імені Т.Г. Шевченка Ольги Лілік.

"Усе життя акторки заочно ворогували між собою, у зрілому ж віці вони опиняються в одному притулку для самотніх акторів, а насичене сценічне життя, з його злетами й падіннями, інтригами й таємницями, залишається в минулому. Заголовок роману є своєрідним кодом, що спонукає до роздумів про швидкоплинність людського життя і відносність усіх цінностей. «Зів’ялі квіти – це те, що не можна тримати ані вдома, ані в душі! Їх треба безжально викидати, навіть якщо вони гарні й ще мають вигляд справжніх, свіжих»", — розповіла про роман Ольга Лілік.
Що почитати українською
Ольга Лілік. ФОТО: Фейсбук-сторінка Ольга Лілік

З її слів, наприкінці роману та й власного життя Едіт Береш та Леда Ніжина розуміють, що колись могли стати найкращими подругами, але пожертвували собою заради чоловіка, що виявився не вартим кохання.

"«Зів'ялі квіти викидають» — роман про людські долі, життєві історії, які ілюструють твердження, що минуле й теперішнє визначають майбутнє. Історія кожної героїні вражає по-своєму, привертають особливу увагу їхні роздуми про власне попереднє життя. Це завдяки особливій ліричній тональності, яку авторка зберігає упродовж усього роману"

Розповідь ведеться від імені санітарки Стефки, каже професорка, яка випадково дізнається про життя колишніх кумирок радянського кіно.

"Вона переживає особисту драму, але долає життєву кризу й досягає гармонії з собою завдяки творчій діяльності: вона створює кіносценарій на основі життєвих історій Едіт Береш та Леди Ніжиної й стає переможницею престижного європейського кінофестивалю. Окрім того, їй вдається активізувати життя притулку й об’єднати всіх мешканців спільною справою, яка для багатьох була сенсом усього життя".

Ольга Лілік додала: якщо вам припаде до вподоби роман "Зів‘ялі квіти викидають" Ірен Роздобудько, то рекомендую переглянути чотирисерійний фільм "Осінні квіти", знятий режисером Ахтемом Сейтаблаєвим за цим романом.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок