Китайські вчені створили робота-прокурора

Китайські вчені створили робота-прокурора

Китайські вчені створили робота-прокурора
Суспільне

Дослідники у Китаї стверджують, що їм вдалося створили штучний інтелект, який здатен з’ясовувати провину та висувати обвинувачення з точністю у 97%.

Про це повідомляє видання The Korea Times.

Згідно з повідомленням, вченим вдалося "навчити" штучний інтелект з точністю 97% визначати чи особа винна у вчиненні злочину. Для цього використали понад 17 тисяч справ, які були розглянуті в судах у проміжку між 2015 та 2020 роках.

За словами професора Ші Йонга, директора лабораторії супермасиву даних Китайської академії наук, цей робот-прокурор зможе зменшити навантаження на людей-прокурорів у їхній щоденній праці.

"Система до певної міри може замінити прокурорів у процесі прийняття рішень", – пише професор Ші з колегами у своїй публікації для китайського наукового журналу Management Review.

Використання штучного інтелекту прокурорами поступово поширюється у світі. Наприклад, деякі німецькі прокурори використовують систему розпізнавання картинок та методи цифрової криміналістики у своїй роботі. У Китаї прокурори і раніше використовували систему, яка називається Система 206. Вона може оцінити вагу свідчення, умови для арешту та ступінь небезпеки підозрюваного для суспільства.

Але, як повідомляє видання, ця система не здатна брати участі в процесі прийняття рішення.

Новий робот-прокурор натомість може відділяти неважливу для доведення злочину інформацію, залишаючи при цьому корисні факти.

Крім цього, нова технологія здатна трансформували людську мову у зрозумілий для комп’ютера алгоритм. Водночас вона не потребує багато місця – систему можна встановити на персональний комп’ютер.

За словами професора Ші, система перевіряє кожного підозрюваного за тисячею характеристик, які машина вловлює з тексту опису справи. Більшість з цих характеристик є надто малими або незначними для людини.

Поки що штучний інтелект здатен розпізнати та довести 8 найпоширеніших у Шанхаї злочинів – шахрайство з кредитними картками, організація азартних ігор, небезпечне водіння, умисна шкода здоров’ю, перешкоджання діяльності представника влади, крадіжка та "пошук приводу для суперечки та провокація неспокою".

При цьому не всі прокурори схвально оцінюють нову технологію. Один з прокурорів з міста Гуанчжоу каже, що він має застереження щодо використання штучного інтелекту.

"Точність в 97% може бути високою з точки зору технологій, але завжди існує ризик помилки, – каже прокурор, – хто нестиме відповідальність у випадку помилки? Прокурор, машина чи розробник алгоритму?"

Також, йдеться про питання автономії прокурорів. Більшість з них не хочуть, аби вчені втручалися у юридичну оцінку події. Штучний інтелект приймає рішення з огляду на власний досвід, але не здатен передбачити суспільну реакцію на своє рішення. Однак, останніми роками Китай дуже активно впроваджує системи штучного інтелекту в різні сфери життя. В деяких китайських містах штучний інтелект використовується для моніторингу соціальних зв’язків держслужбовців та боротьби з корупцією. Також штучний інтелект використовується в судах та тюрмах.

Що відомо

  • Запорізькі конструктори розробили три наземні воєнні безпілотники. Для цього вони використали сучасні воєнні технології: електронний зір, нейронні сітки, штучний інтелект.
  • Мін’юст України розробив і почав використовувати програмне забезпечення з елементами штучного інтелекту, яке буде аналізувати злочинців і визначати, чи схильні вони в майбутньому порушувати закон знову.
  • В Австралії почали використовувати штучний інтелект для допомоги парам, які хочуть розлучитися.
  • В Індонезії в рамках боротьби проти бюрократії планують замінити два ранги держслужбовців штучним інтелектом.

Читайте також

Штучний інтелект вперше керував військовим літаком США

Замість диплому – проєкт стартапу. В Україні відкриють новий університет для підготовки ІТ-фахівців

Штучний інтелект написав промову для очільника Мінцифри

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі."

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок