Жінка — не власність, а благородна і вільна людина. Таліби видали указ про права жінок в Афганістані

Жінка — не власність, а благородна і вільна людина. Таліби видали указ про права жінок в Афганістані

Жінка — не власність, а благородна і вільна людина. Таліби видали указ про права жінок в Афганістані

Лідер радикального руху “Талібан” Хайбатулла Ахундзада підписав указ про права жінок в Афганістані. Текст указу англійською оприлюднив представник талібів Забіхулла Муджахід.

У документі, зокрема, йдеться про таке:

  1. Під час шлюбу потрібна згода дорослої жінки. Ніхто не може змусити жінок вийти заміж шляхом примусу.
  2. Жінка — це не власність, а благородна і вільна людина; ніхто не може віддати її нікому в обмін на мирну угоду або припинення ворожнечі.
  3. Ніхто не може одружитися з вдовою силою, включно з її родичами. Вдова має право виходити заміж, визначати своє майбутнє.
  4. Згідно з шаріатом, вдова має право отримати “Махр” (майно) від свого нового чоловіка.
  5. Вдова має спадкове право і фіксовану частку в майні чоловіка, дітей, батька та родичів, і ніхто не може позбавити вдову її права.
  6. Ті, хто перебуває у кількох шлюбах (більше однієї дружини), зобов’язані дотримуватися прав всіх жінок, відповідно до законів шаріату.

Для належного виконання указу Міністерству у справах хаджу та релігій доручено інформувати людей про права жінок.

Крім того, Міністерству інформації та культури доручено публікувати статті про права жінок, а також заохочувати письменників та активістів публікувати матеріали про права жінок.

Верховний суд повинен надати вказівки всім судам щодо належного розгляду заяв про права жінок, щоб не розчарувати їх у здобутті своїх прав шаріату, йдеться в документі.

Місцева влада повинна всебічно співпрацювати з міністерствами та Верховним Судом у виконанні цього указу.

Яка нині ситуація з правами жінок в Афганістані

В Афганістані радикальний рух Талібан, який у серпні захопив владу в країні після виведення звідти військових США і НАТО, заборонив жінкам з'являтися у телевізійних драмах.

Також жінкам-журналісткам і ведучим наказали бути в кадрі з покритою головою.Раніше Талібан наказав дівчатам і молодим жінкам залишатися вдома замість того, щоб ходити до школи, нагадує BBC. Це зробило Афганістан єдиною країною у світі, яка заборонила половині свого населення здобувати освіту.

Крім того, мер Кабула наказав жінкам-муніципальним службовцям залишатися вдома, якщо їхню роботу може виконувати чоловік.

Таліби стверджують, що їхні обмеження щодо роботи жінок і навчання дівчат є “тимчасовими”, а запровадили їх “задля безпеки” дівчат і жінок, нагадує BBC. І додає, що під час попереднього правління Талібану в 1990-х роках жінкам в Афганістані було заборонено вчитися і працювати.

Що відомо

  • Екскерівник Національного директорату безпеки Афганістану Рахматулл Набіл заявив, що деякі колишні військові Збройних сил Афганістану, а також ексспівробітники спецслужб країни вступають до лав ІДІЛ.
  • 31 серпня США остаточно вивели свої війська з Афганістану, таким чином завершивши 20-літню місію. Після відльоту останніх військових літаків, контроль над аеропортом Кабула встановили екстремісти з руху "Талібан".
  • Перед і після приходу до влади талібів країною прокотилася низка терактів. Зокрема поблизу аеропорту столиці Афганістану Кабула удень 26 серпня сталися шість вибухів, за які на себе взяло відповідальність ісламістське терористичне угрупування "Ісламська держава". У вибухах загинули понад сто людей, серед яких 90 афганців та принаймні 13 американських військових.
  • 3 жовтня у столиці Афганістану Кабулі пролунав вибух біля мечеті Ід-Гах, де відбувалася церемонія прощання з матір'ю речника руху "Талібан" Забіхулли Муджахіда.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок