На Хмельниччині 18 підприємств боргують зарплату працівникам. Серед них і комунальні

На Хмельниччині 18 підприємств боргують зарплату працівникам. Серед них і комунальні

На Хмельниччині 18 підприємств боргують зарплату працівникам. Серед них і комунальні

Вісімнадцять підприємств на Хмельниччині мають заборгованість із заробітної плати. Три підприємства - державні, сім – комунальної форми власності, решта підприємств - приватні. Серед комунальних підприємств, які заборгували зарплату своїм працівникам - обласна фірма «Кіновідеопрокат», до якої входить хмельницький кінотеатр «Планета», та «Хмельницька обласна стоматологічна поліклініка».

Про цеСуспільномурозповіла директорка департаменту економічного розвитку Хмельницької облдержадміністрації Олена Бохонська.

Чотири місяці без зарплати

Оператор проекційного та звукового устаткування Богдан Солонін транслює фільми в кінотеатрі «Планета». Чоловік розповідає - слідкує також за роботою обладнання. З початку першого сеансу до закінчення останнього перебуває на робочому місці. Зі слів пана Богдана, працює в закладі він чотири місяці, зарплатні за цей час не отримував.

«В перший місяць моєї роботи мала бути зарплата, але там були проблеми з фінансуванням, і не тільки в мене її не було, в усіх. Затримка по зарплаті вже, в принципі, весь період, відколи я тут працюю. Мене попереджали, що тут з зарплатою таке, просто ніхто не знав, наскільки це затягнеться», - розповідає Богдан Солонін.

На запитання: «Як чоловіку вдається виживати без зарплати?», зізнається – має іноді підробіток.

Богдан Солонін прийшов на роботу в кінотеатр "Планета" чотири місяці тому. Зарплату не отримував ще жодного разу.Фото: Суспільне.

Богдан Солонін прийшов на роботу в кінотеатр "Планета" чотири місяці тому. Зарплату не отримував ще жодного разу.

Тимчасово виконуюча обов’язки директора обласної фірми «Кіновідеопрокат» Тетяна Калюжна каже - в кінотеатрі «Планета» є 16 працівників. З її слів, з березня зарплатню їм затримують.

«Кінотеатер «Планета» є такою «дитинкою» «Кіновідеопрокату». Ми у серпні-вересні частково закривали березень, там були виплати по тисячі, по дві тисячі», - говорить Тетяна Калюжна.

Кінотеатру заробляти гроші завадила пандемія

Тетяна Калюжна каже - їхнє підприємство є госпрозрахункове, тобто, на власні потреби має заробляти самостійно. За її словами, у період пандемії коронавірусу кількість глядачів зменшилася, дохід знизився і його не вистачає на зарплати працівникам.

«Минулого року різницю між доходом кінотеатру і витратами на зарплату покрив «Український культурний фонд», надавши нам грант. На сьогодні, на жаль, такого фінансування немає і не було», - каже Тетяна Калюжна.

Вона пояснює - власний дохід кінотеатру складається як з показу фільмів, так і з оренди, яка сьогодні приносить основний прибуток.

«За рахунок оренди приміщень ми закривали такі обов’язкові платежі, як світло, ПДВ», - говорить Тетяна Калюжна.

За рахунок здачі в оренду приміщень, кінотеатр наразі заробляє на оплату комунальних послуг та сплату податків.Фото: Суспільне.

За рахунок здачі в оренду приміщень, кінотеатр наразі заробляє на оплату комунальних послуг та сплату податків.

Директор департаменту фінансів Хмельницької обласної адміністрації Сергій Пенюшкевич розповідає - мільйон 300 тисяч гривень планують виділити з обласного бюджету для погашення боргів фірми «Кіновідеопрокат», до якого входить кінотеатр «Планета».

«Там 941 тисяча гривень для виплати заробітної плати, решта суми - для виплати обов’язкових платежів. Ми в 2021 році зустрічалися з працівниками підприємства, депутатами, обговорили, внесли пропозицію до бюджету на 2022 рік. Але фінансування розпочнеться лише тоді, коли надійде рішення, підписане головою обласної ради, зробиться штатний розпис та відкриються рахунки в Державному казначействі», говорить посадовець.

Стоматологи без зарплати, бо не вміють заробляти

Серед комунальних підприємств, які маю заборгованість по зарплаті, також «Хмельницька обласна стоматологічна поліклініка», розповідає директорка департаменту економічного розвитку Хмельницької ОДА Олена Бохонська.

«На сьогодні це вже близько 1,7 мільйона гривень заборгованості», - каже чиновния.

За її словами, заклади охорони здоров’я були перетворені в комунальні некомерційні підприємства, тож змушені заробляти, в тому числі, й на своє утримання.

Начальниця відділення Національної служби посередництва і примирення в Хмельницькій області Сніжана Паюк розповіла - на обліку їхньої служби обласна стоматологічна поліклініка перебуває з серпня.

«Підприємство береться нами на облік за результатами моніторингу стану соціально-трудових відносин. Так обласна стоматполіклініка потрапила у поле зору. Керівник не відмовлявся від співпраці з нами, однак звертав увагу лише на відсутність належного фінансування. Ми неодноразово зустрічалися з адміністрацією поліклініки, проводилася рекомендаційна робота з найманими працівниками», - розповідає посадовиця служби.

За словами Сніжани Паюк, до Служби посередництва та примирення самі працівники стоматологічної поліклініки не зверталися.

Хмельницька обласна стоматполіклініка за останній рік "заробила" 1,7 мільйона гривень боргу.Фото: Суспільне.

Хмельницька обласна стоматполіклініка за останній рік "заробила" 1,7 мільйона гривень боргу.

За коментарем щодо затримки заробітної плати працівникам Хмельницької обласної стоматологічної поліклініки ми звернулися телефоном до виконуючої обов’язки директора підприємства Світлани Коржан. Вона відповіла, що займає посаду лише да дні та не готова коментувати це питання.

Наразі Хмельницька обласна рада оголосила конкурс на заміщення вакантної посади директора комунального некомерційного підприємства «Хмельницька обласна стоматологічна поліклініка». Про це йдеться у відповідному розпорядженні голови облради Віолети Лабазюк від 23 грудня.

Днем раніше, 22 грудня, на сесії обласної ради депутати погодили звільнення Миколи Романіва з посади директора КНП «Хмельницька обласна стоматологічна поліклініка». Він очолював цей медзаклад з грудня 2019 року і до цього неодноразово обирався керівником обласної стоматполіклініки.

Читайте також

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди