Хмельницький кінотеатр "Планета" потребує капітального ремонту

Хмельницький кінотеатр "Планета" потребує капітального ремонту

Хмельницький кінотеатр "Планета" потребує капітального ремонту
Фото: Суспільне Поділля

В одному із трьох залів єдиного в Хмельницькому комунального кінотеатру "Планета" обласної фірми кіновідеопрокату обвалюється стеля. Виконувачка обов’язків директора Тетяна Калюжна розповідає: цементний сегмент перекриття впав просто на глядацькі сидіння посеред залу. У той момент там не було сеансу. За її словами, будівля колишнього пожежного депо 1954 року потребує капітального ремонту.

Шмат цементної стелі в кілька кілограмів впав з висоти 10 метрів посеред синього залу кінотеатру "Планета" просто на глядацькі сидіння, розповідає виконувачка обов’язків директора обласної фірми кіновідеопрокату Тетяна Калюжна. Добре, каже, що сеансу в той час не було, і зал був порожній.

Касирка кінотеатру Оксана Вощина каже, що синій зал користується у глядачів найбільшим попитом. Тому тоді, вважає, там не було людей за щасливим збігом обставин. Та додає: в залі 95 місць, він комфортний, новий, і там постійно були відвідування.

Тетяна Калюжна вважає, що падіння стелі показало реальний стан речей, що будівля потребує капітальних вкладень. За її словами, вона очолила заклад у серпні цього року, своїми силами почали ремонтувати малий зал. Та не була готова, каже, до такої аварійної ситуації.

Касирка, яка працює в кінотеатрі 15-й рік, розповідає, що ремонт в синьому залі робили косметичний, стелю не чіпали.

Ремонтувати треба не тільки стелю над синім залом, продовжує Тетяна Калюжна. У вежі колишнього пожежного депо зі стін сиплеться штукатурка, вікна погнили. А на даху, який теж вимагає ремонту, встановили вежі мобільного зв’язку.

Краєзнавець Сергій Єсюнін каже: вежа пожежного депо, схожа на міську ратушу, спроєктована архітектором Гнатом Чикирдою. Вона з 60-х років минулого століття стала впізнаваною серед жителів області і була внесена до списку пам’яток архітектури місцевого значення. Силует цієї вежі, за його словами, був впізнаваний і став, фактично, одним із символів нашого міста.

За його словами, пожежне депо й каланча можуть приносити гроші: "Цю будівлю можна було б використовувати для туристів. Зробити гарний ремонт, щоб на цю вежу можна було підніматися. За великим рахунком, в багатьох містах на таких старовинних висотних будівлях є доступ, і це така атракція, яка завжди користується попитом".

На необхідний наразі ремонт фірма кіновідеопрокату грошей не має, говорить Тетяна Калюжна. Госпрозрахунковий заклад, додає вона, за два роки пандемії коронавірусу не заробляє таких грошей: "Навіть якщо ми відкидаємо пандемію і беремо хороші заробітки, на капітальні вкладення кінотеатр не заробить. Тому що тут потрібно вливати шалені кошти. Перекриття стелі - це не тисяча гривень, і не дві".

Зачинений синій зал, який збирав, за словами касирки, найбільше глядачів, це збитки на невизначений період, бо навіть 50-відсоткова наповненість залу давала прибутки.

Ми надіслали журналістський запит в обласну раду з проханням надати інформацію, чи можливо відремонтувати кінотеатр, який є комунальною власністю обласної ради, за гроші з обласного бюджету. Та отримали відповідь за підписом заступника голови ради Валентина Соколюка: "Виділення коштів на капітальні видатки, в тому числі, і на ремонт вказаного об’єкту може бути розглянуто на сесії обласної ради орієнтовно у лютому-березні 2022 року".

Читайте також

На початок