Депутати Хмельницької обласної ради прийняли бюджет області на 2022 рік

Депутати Хмельницької обласної ради прийняли бюджет області на 2022 рік

Депутати Хмельницької обласної ради прийняли бюджет області на 2022 рік
Фото: Суспільне Поділля

57 депутатів із 60 зареєстрованих проголосували за бюджет Хмельницької області на 2022 рік. Решта – не голосували. Голова бюджетної комісії обласної ради Руслан Лещишин розповів Суспільному: на бюджетній комісії фінансовий документ не затвердили, а окремі питання з нього вирішили узгодити на сесії обласної ради. Подробиці дізнавалося Суспільне.

Голова бюджетної комісії Руслан Лещишин на засіданні пропонує доповнення до бюджету області на 2022 рік: "Головним розпорядникам коштів по реалізації місцевої регіональної програми та її уточнення в розрізі видатків в межах призначень погоджувати з постійною комісією з питань бюджету та профільними комісіями".

Це рішення викликає сумніви в депутатки від політичної партії "За конкретні справи" обласної ради Уляни Ткаченко: "Чи маємо ми на те право? І в якому кодексі? Тобто, вся бюджетна комісія має засідати день через день?"

За пропозицію Руслана Лещишина всі витрачені кошти обговорювати з розпорядниками на комісіях голосує 37 депутатів із 60 присутніх. Рішення ухвалено. За бюджет – 57 депутатів із 60 присутніх. Решта – не голосували.

Доходи бюджету становлять 3,2 мільярди гривень, що на 300 мільйонів більше, ніж торік. 89,8% бюджету становлять кошти платників – фізичних осіб. Видатки бюджету – 3,2 мільярди, що на 300 мільйонів більше, ніж торік. Кошти платників податків Хмельницької області в цьому році витратять на освіту, науку і спорт у сумі 1,2 мільярда гривень, на охорону здоров’я – 360,6 мільйонів гривень, на соціальний захист – 328,7 мільярдів гривень, на службу у справах дітей – 11 мільйонів гривень, на культуру – 210,3 мільйонів гривень. Зокрема, 150 тисяч гривень витратять на новостворений обласний музей в Маліївцях.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк говорить, що цей бюджет є базовим: "Це – заробітні плати по закладах комунальної власності, власниками якої є Хмельницька обласна рада. Потім впродовж року ми з депутатами йшли двічі на уточнення по бюджету, зміни до бюджету, де ми можемо вже фізично виділяти кошти на капітальні видатки".

Голова бюджетної комісії Руслан Лещишин так пояснює збільшення бюджету в цьому році: "За рахунок платників податків збільшення мінімальної заробітної плати, з якої платиться ПДФО, яке є основним джерелом надходження. Плюс збільшення державних субвенцій в обласний бюджет".

За словами голови комісії, в цьому році надходження коштів з державного бюджету збільшилось на 20%.

Докторка економічних наук Марія Диха говорить: видатки з бюджету залежать від рівня доходів платників податків. Пояснює: "Нам необхідно, щоб надходження до дохідної частина зростали, відповідно, буде можливість більше фінансувати витратну частину. Ми маємо розуміти, що представники влади різних рівнів на своїх посадових місцях мають здійснювати усі заходи і виконувати функції на належному рівні для того, щоб бізнес міг працювати, здійснювати свою діяльність, і щоб збільшувалась кількість робочих місць. Статистику щодо зменшення кількості робочих місць населення, яке виїхало з України протягом 2021 року, вражає. В цьому аспекті необхідно залучати інвестиції, робити всі кроки для імовірності, можливості функціонування механізмів і технологій, які діють в економічно розвинених країнах. Зокрема, технології супутніх проектів. Поле для розширення дохідної частини є велике. Кошториси окремих проектів - оця дохідна частина мала.

За її словами, для збільшення доходів потрібно залучати також інвестиції.

Читайте також

Вибір редакції

На початок