На Сумщині планують збільшити кількість військовозобов'язаних жінок

На Сумщині планують збільшити кількість військовозобов'язаних жінок

На Сумщині планують збільшити кількість військовозобов'язаних жінок
Суспільне Суми

На обліку Сумського обласного військкомату нині перебуває до 5 тисяч військовозобов’язаних жінок. Їхню кількість планують збільшити у рази, говорить помічник обласного комісара Антон Олійник, – за рахунок тих, які працюють у 35 галузях і віком від 18 до 60 років.

"Це десятки професій. Ми будемо перевіряти на стан здоров’я, на придатність для проходження військової служби й своєю чергою ставити їх на військовий облік. Винятки передбачені законом про військовий обов’язок і військову службу. Тобто, це одинокі матері; жінки, які перебувають у декретній відпустці, по догляду за дитиною і деякий інший перелік жінок, які працюють", — каже Антон Олійник.

Як саме ставати на облік, інструкцій поки не мають, каже заступник обласного комісара Андрій Нагорний.

"Інформації щодо роз’яснення постановки жінок у 2022 році на військовий облік ще не було. Завдання, яке визначене наказом, — жінки повинні бути взяті на військовий облік до кінця 2022 року. Тобто громадяни, які вперше будуть ставати на облік. Навіть не мають права згідно з постановою Кабінету міністрів України №921 штрафуватися", — каже заступник обласного військового комісара Андрій Нагорний.

Читайте також: Перелік військовозобов'язаних професій для жінок можуть скоротити

Наказ, який має збільшити кількість жінок у війську, прийняли 11 жовтня, 17 грудня він вступив в дію. Рік як на військовому обліку — Марина Хурсенко.

"Маю спеціальність юриста і тут я перебуваю на цій посаді також. Річ у тому, що коли навчалася в університеті, батьки вирішили мене направити на навчання на військову кафедру. З моменту закінчення військової кафедри я стала на військовий облік, як офіцер запасу. Зараз дуже багато жінок перебуває на військовій службі, тому я до цього ставлюся дуже позитивно", — зазначає вона.

Починаючи з 2023 року, жінок, які не стануть на військовий облік, штрафуватимуть – це від 850 гривень. А керівникам підприємств за невиконання закону — від 5 500 гривень.

Що відомо

  • 17 грудня набув чинності наказ Міністерства оборони, згідно з яким жінки низки професій повинні будуть стати на військовий облік. Загалом у наказі представлені спеціальності від сфери громадського харчування до видавництва та поліграфії. У переліку є такі професії, як програмісти, лікарі, юристи, журналісти, музиканти, соціальні працівники, бухгалтери, співробітники ресторанів і готелів тощо. Граничний вік перебування в запасі та у військовому резерві — 60 років.
  • До кінця 2022 року жоден керівник підприємства, де працюють жінки, а також самі жінки, які мають стати на облік, не нестимуть адміністративну відповідальність. Після кінцевого терміну взяття на облік жінок, яким це необхідно зробити, будуть штрафувати підприємства від 5500 до 8500 грн.
  • У ЗСУ запевняють, що зміни до закону, якими жінок деяких професій зобов'язують ставати на військовий облік, не пов'язані із можливою агресією Росії щодо України. І додають, що жінки-спеціалісти будуть використані лише у разі крайньої потреби під час мобілізації: раніше на службу призвали майже 200 тисяч жінок, але тільки за їхньою згодою.
На початок