Жінки низки професій повинні будуть стати на військовий облік. Міноборони роз'яснить алгоритм

Жінки низки професій повинні будуть стати на військовий облік. Міноборони роз'яснить алгоритм

Важливо
Жінки низки професій повинні будуть стати на військовий облік. Міноборони роз'яснить алгоритм
.

Жінки низки професій повинні будуть стати на військовий облік. 17 грудня набрав чинності наказ Міністерства оборони про перелік відповідних спеціальностей. Загалом у наказі 35 видів спеціальностей — від сфери громадського харчування до видавництва та поліграфії.

Про це йдеться у наказі відомства № 313, підтвердила радниця заступника міністра оборони Наталія Воронкова в ефірі "Громадського радіо".

За її словами, до кінця наступного тижня на сайті військкоматів або Міністерства оборони України з’явиться роз’яснення щодо того, як жінкам вперше стати на військовий облік. Розглядатиметься, зокрема, можливість пройти цю бюрократичну процедуру онлайн, якщо це буде дозволено з точки зору безпеки.

"Це дійсно наказ Міноборони, ви знаєте, це не афішувалось, але такий перелік був і раніше, зараз трошечки цей перелік був розширений... Це було зроблено, щоб у разі мобілізації, у разі настання військових дій і об'яви військового положення ці люди могли бути мобілізовані і корисними у військах", — зазначила вона.

Саме роботодавець має проконтролювати, щоб жінки, які вже працюють на підприємстві за Переліком, встали на військовий облік. Порушення норм каратиметься штрафами від Держпраці та територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

У переліку є такі професії, як програмісти, лікарі, юристи, журналісти, музиканти, соціальні працівники, бухгалтери, співробітники ресторанів і готелів тощо.

Граничний вік перебування в запасі та у військовому резерві — 60 років.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок