Щеплення проти коронавірусу при астмі — історія Анастасії і відповіді лікарки

Щеплення проти коронавірусу при астмі — історія Анастасії і відповіді лікарки

Щеплення проти коронавірусу при астмі — історія Анастасії і відповіді лікарки
Фото: Анастасія Бондаренко / Facebook

Обидві дози вакцини, тобто повне щеплення, наразі мають майже 13 мільйонів українців. Вакцинуються і люди із супутніми хворобами. Анастасія Бондаренко має діагноз бронхіальна астма майже 30 років, в інтерв'ю Суспільному вона розповіла, як перенесла щеплення. Також ми запитали в лікарки-дитячого алерголога Олександри Вишневецької про те, чи вразливі люди з астмою до коронавірусу та чи є протипокази.

***

Люди з важким перебігом бронхіальної астми є найбільш вразливим до ковіду, наголошує дитяча алерголог Олександра Вишневецька: "Ви уявляєте собі людину з важкою бронхіальною астмою? Це постійні напади, постійний кашель, людина ледве ходить вулицею, якщо в неї ще ковід, то прогноз поганий. Тому я закликаю сімейних лікарів і алергологів закликати пацієнтів до вакцинації".

Вишневецька каже, що вакцинуватись варто щойно вдалося досягти відносного благополуччя і нормального стану.

Анастасія хворіє на астму з 13 років. Вона пережила дві коми. Розповідає, що питання про те, чи вакцинуватись не стояло. "Безумовно вакцинуватися”, — зазначає жінка. Перед щепленням вона звернулась до сімейного лікаря.

"Я зателефонувала за добу до вакцинації, запитала: “Варто?” Вона сказала, що в будь-якому випадку — варто. Я ще порадилася зі знайомими лікарями, і вони сказали, що так краще зробити і "прикритися" антигістамінними. Я хвилювалася, але не вагалася чи варто, чи не варто щеплюватися".

Читайте також: Що зробила Україна у боротьбі з коронавірусом і чого чекати в 2022-му. Інтерв'ю з представниками МОЗ

Настя щепилась навесні 2021-го, хвилювалася, оскільки на той час не було достатньо досліджень: "Не і було нормального вибору. Була на той момент можливість вакцинуватися "Астразенекою" і я вакцинувалася".

Вакцинацію Настя перенесла легко, окрім сонливості і болі в плечі нічого не відчула, температури, ломоти у тілі не було. На перебіг астми вакцина не вплинула.

"Нічого не змінилося. Тобто, мені не стало гірше, мені не стало легше".

Прийом препаратів не є протипоказанням до вакцинації, зазначає Вишневецька: "Бронхіальна астма може бути контрольована, або ні. Під достатнім медикаментозним контролем симптомів бронхіальною астми цілком можна щепитися. Пацієнти з астмою найчастіше отримують тривалу терапію, яка допомагає їм профілактувати симптоми. Прийом постійних базисних препаратів не є протипоказанням до вакцинації”.

"Як з’явиться така можливість звісно я хочу вакцинуватися. Тому що я дуже багато років приймаю кортикостероїди і вони знижують, в принципі, імунітет і третя доза буде точно не зайвою, з урахуванням того, скільки років я приймаю гормони".

Анастасія Бондаренко не хворіла на коронавірус. Принаймні не відчувала важких симптомів: "У мене було декілька легких застуд. За симптомами було трохи схоже, але я не робила тести, бо я працюю з дому і в мене не було потреби. Тому я не перевіряла додатково".

Наприкінці жовтня МОЗ рекомендувало щеплювати підлітків від 12 до 17 років. Олександра Вишневецька радить вакцинувати дітей з астмою в першу чергу.

"Діти з 12-річного віку в Україні вже можуть бути щеплені від коронавірусної хвороби. Щодо дітей з бронхіальною астмою — це група ризику, у цих дітей частіше бувають респіраторні хвороби і вони їх важче переносять. Тому ми не повинні захищати дітей від вакцинації, ми повинні захищати їх від хвороби".

Читайте також

День хворих на бронхіальну астму. Що варто знати кожному

Бустерна доза — дорослим та вакцинація дітей від 12 років: нові рекомендації МОЗ

Другий рік пандемії коронавірусу. Як світ боровся з COVID-19 у 2021-му

Тисяча за вакцинацію: як це працюватиме

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок