Дві тонни кормів зібрали черкаські школярі для безпритульних тварин

Дві тонни кормів зібрали черкаські школярі для безпритульних тварин

Дві тонни кормів зібрали черкаські школярі для безпритульних тварин
Суспільне Черкаси

Дві тонни кормів та речей, яких потребують безпритульні тварини, зібрали учні черкаської школи №17 у межах акції "Друг". Про це Суспільному розповів директор закладу Дмитро Бунякін.

За словами Дмитра Бунякіна, у школі такий захід проводять вп'яте. Цьогоріч він тривав три тижні:

"Приносять різні крупи, бо в притулках для тварин дуже багато варять, приносять також змішані корми і для котів, і для собак. Також медикаменти, багато шприців, ліків проти бліх, від кліщів, іграшки".

У тимчасово облаштованому пункті приймали та одразу сортували допомогу для безпритульних тварин семикласниця Юлія Левінська. За її словами, учні школи №17 допомогу збирають щороку:

"Однаково приносять кожен рік, зараз вже трохи акція іде на спад, бо вже всі поприносили, але ще доносять

акція
Суспільне Черкаси

Чекають черги, аби зробити свій внесок дев'ятирічна Софія та восьмирічний Радмір. Дівчина зазначила, що участь в акції бере не вперше:

"Нам вчителька розказувала про акцію. Ми вже другий рік беремо участь в ній".

Учень розповів, чому така допомога потрібна:

"Ми збираємо корм, ліки, іграшки для тварин, які живуть у притулках. Їх кидають, їм не має що їсти, їх забирають у притулок, там годують, там їх лікують", — додав Радмір.

Вчетверте до акції "Друг" долучилась Ліза Власенко. Вдома дівчина має цуценя. Що потребують собаки, які господарів не мають — знає:

"Одного року ми скинулися грошима і купили великий корм. Цього року кожен своє приносив, я приносила корм та іграшки для тварин і повідомили нам, що стало дуже багато собак у притулку, тому я принесла більше для собак".

Чому не може стояти осторонь проблем безпритульних тварин пояснила однокласниця Лізи Анна Коляда:

"Мене з дитинства батьки вчили, що потрібно з любов'ю ставитися до тварин, і про них піклуватися. Якщо тваринки безпритульні, то хто ж про них попіклується, як не ми".

акція
Анна Коляда. Суспільне Черкаси

"Тварини дуже віддані, навіть, не зважаючи на те, що їх колись покинули, колись зрадили, вони все одно будуть вірні новому господарю, будуть дружити із ним", — додала учениця Вєра Лазарук.

Збирати допомогу для безпритульних тварин ініціювали представники учнівського самоврядування п'ять років тому. Відтоді проводять акцію щороку взимку, зауважив директор школи №17 Дмитро Бунякін. Він зазначив, що головна мета – навчити дітей співчувати і допомагати:

"Окрім навчання, школа ще допомагає батькам виховувати дітей. Ми акцентуємо, що не потрібно збирати кошти, потрібно разом із батьками придбати корм, медикаменти і передати їх. Кожен рік ми збираємо, як на вантажну машину".

акція
Дмитро Бунякін. Суспільне Черкаси

Зібрані речі передадуть черкаському міському товариству захисту тварин "Друг". Телефоном його очільниця Валентина Калініна повідомила, що попит на них є завжди та розповіла, чого іще потребують підопічні:

"Завжди актуальні якісь лоточки, мисочки, корм. На зиму для підопічних завжди необхідні підстилки, пелюшки та ганчірки, тому що багато тварин потрапляє у дорожньо-транспортні пригоди через погодні умови. А через те, що вони утримуються у клітках, у них потрібно перестилати".

Також, за словами Валентини Калініної, необхідні медикаменти, препарати від паразитів та бліх. Потрібні повідці, а для цуценят – лямки через плечі середнього розміру.

Авторка Наталія Старинець

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок