У Черкасах встановлять нові наземні пожежні гідранти

У Черкасах встановлять нові наземні пожежні гідранти

У Черкасах встановлять нові наземні пожежні гідранти
Суспільне Черкаси

Десять наземних пожежних гідрантів встановлять наступного року на центральних вулицях Черкас. Цей проєкт підтримали 836 жителів обласного центру у голосуванні громадського бюджету, розповів Суспільному заступник начальника інформаційної політики Олексій Дубовий.

Шість кілометрів 650 метрів – така довжина центральної вулиці Черкас бульвару Шевченка. Його перетинає 25 вулиць. Вздовж двох кілометрів – від вулиці Пушкіна до Митницької встановили п'ять наземних пожежних гідрантів. Решта бульвару оснащено каналізаційними люками, куди рятувальники спускаються під час пожежі, аби отримати доступ до води.

П'ять гідрантів встановили два роки тому завдяки реалізації громадського бюджету, розповів автор цьогорічного проєкту Ігор Новгородченко:

"Ми мали вже досвід, у 2019 році завдяки громадському бюджету встановили п'ять таких гідрантів по бульвару Шевченка, які успішно використовуються пожежними підрозділами міста Черкаси. Перевага наземних гідрантів над підземними в тому, що його завжди видно, він пофарбований в червоний колір, у зимову пору не потрібно шукати люк з пожежними гідрантами під покривом снігу та льоду. Це все пришвидшує час для гасіння пожежі".

У Черкасах встановлять нові наземні пожежні гідранти
Суспільне Черкаси

Як працюють із сучасним обладнанням продемонстрував пожежник-рятувальник Володимир Котолуп:

"Приїхали на пожежу, знайшли пожежну колонку, під'єднали рукав та спорядження для гасіння пожежі – і подаємо воду на гасіння об’єкту".

За словами речниці Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій Юлії Норовкової, такі гідранти встановлять по вулиці Хрещатик, від Святотроїцької до Небесної сотні, та по бульвару Шевченка від вулиці Митницька до вулиці Добровольського:

"Тут найбільша кількість споруд, закладів і з масовим скупченням людей. Для прикладу варто пригадати ситуацію з драматичним театром, яка сталася кілька років тому і доступ до води ускладнений. Пожежна машина без дозаправлення може працювати десять хвилин, а далі потрібне джерело води".

У Черкасах встановлять нові наземні пожежні гідранти
Юлія Норовкова. Суспільне Черкаси

Бариста Дарія Гелевера працює в кав’ярні на бульварі Шевченка. Там гідрантів немає. Проєкт дівчина підтримує:

"Вони забезпечуватимуть нам безпеку при пожежі й даватимуть впевненість, що все буде добре".

На реалізацію восьми проєктів у категорії "великі громадські" спрямують 12 мільйонів гривень, зазначив заступник начальника інформаційної політики Олексій Дубовий. Перше місце черкасці віддали встановленню гідрантів – за цей проєкт проголосували 836 черкасців, за ремонт фонтану на площі 700-річчя проголосували 728 людей, а 599 жителів Черкас хочуть бачити артсквер "Диво-звірі".

"Це проєкти, які не пов’язані з певними бюджетними установами та їхня вартість складає до двох мільйонів гривень. Реалізація відбуватиметься протягом наступного року, втім тут питання, чи потрібно створювати проєктно-кошторисну документацію, тому що зі змінами до законодавства, це досить тривала процедура", — пояснив Олексій Дубовий.

Що відомо

  • Цьогоріч із 62 проєктів перемогли 37. Проголосувати міг кожен містянин, обравши чотири ідеї. Усі проєкти поділили на чотири категорії – малі та великі бюджетні й малі та великі громадські. Розповів заступник начальника інформаційної політики Олексій Дубовий.
  • Загалом за п'ять років існування програми реалізовано 67 проєктів на двадцять мільйонів гривень.
  • Загалом вісім проєктів перемогло в категорії "Великі громадські", на їх реалізацію спрямують 12 мільйонів гривень із загальних 28 мільйонів 500 тисяч.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок